Odtwarzacz wideo i blokadą pobierania

0

Słuchajcie mam film dokumentalny na komputerze i chciałbym go wstawić na swój blog, tylko nie chodzi mi tu o załadowanie go do YT czy Vimeo, tylko samemu zrobić.

Tylko taki odtwarzacz, gdzie masz możliwosć przełączenia z HD na zwykłą jakość i powiększenia do całej szerokości ekranu. Ponadto aby była taka blokada, żeby nikt nie mógł skopiować filmu na swój komputer.

Macie jakieś propozycje, ktoś coś podobnego robił już. Może pokazać na swoim przykładzie.

0

Ponadto aby była taka blokada, żeby nikt nie mógł skopiować filmu na swój komputer.

To nie wrzucaj filmu do sieci. NIE MA takiej możlwości.

Przełączanie jakości to nie tylko kwestia odtwarzacza, ale także wrzucenia kilku wersji filmu - musisz się bawić w kompresję i zawalić serwer przynajmniej dwoma filmikami + znaleźć pasujący odtwarzacz, który nie będzie za bardzo wrzeszczał dookoła, że jest darmowy.

Za bardzo kombinujesz. Wrzuć na Vimeo i tyle - jeszcze przez parę dni będziesz się burzyć, potem sam zrozumiesz, że to najlepszy pomysł.

0

tak jeszcze garsc od siebie. nie ma takiej mozliwosci, bo klikajac play w odtwarzaczu => twoja przegladarka pobiera go do folderu tymczasowego i jak juz pobierze wystarczajaco duzo (to sie anzywa buforowanie i zcasem sie wkurzasz ze cos sie dlugo laduj lub przycina i czekasz na doladowanie, to to jest wlasnie proces buforwani, ktory czeka na jakis kawalek filmu) to zaczyna go odtwarzac. wiec de facto jak klient obejrzy caly film lub poczeka az mu sie caly zbuforuje na dysku to fizycznie juz go ma sciagnietego. tak dzialaja wszelkiej masci odtwarzacze muzyki i filmow, a nawet zdjec, bo jesli zdjecie wyswietli mi sie na stronie to ja jzu je fizycznie mam u siebie na dysku pobrane. Jedynym zabezpieczeniemw tym przypadku jest prawo, ktore moze ograniczyc sposob uzycia i/lub rozprzestrzeniania.

0

Ok to sprawę z blokadą mamy rozwiązaną, nie da się.
A co z tym odtwarzaczem video, propozycje, konkrety...

0

ja nie znam, bo nie lubię takiego kombinowania, ale na pewno ułatwi sprawę jak podasz czy interesują Cię rozwiązania flash czy html5 czy obojętne, czy może oba na raz?

0

Hmm nie jestem obeznany w tym temacie ale z tego co wiem firmy udostępniające video odpłatnie korzystają tylko z silverlighta bo z tego co wiem można zastosować drm, żeby zabezpieczyć się przed kopiowaniem ;)

0

MOże być odtwarzacz w HTML5, mr_jaro - jakiś przykład konkrety ?

0

Przykład? ale czego? serwisu? Chociażby taki itvp.pl działa w oparciu o silverlighta, ipla bodajże też, netflix też.

0

Chodzi mi o kod jaki wstawić na stronę, bo mam załądowany na serwerze już film w słabej jakosci i hd

0

Na prawdę tak trudno poszukać znając hasło? http://msdn.microsoft.com/pl-[...]y/hh150096%28v=vs.100%29.aspx

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0