Dodanie select do form

0

Cześć, mam taki problem. Mam zdefiniowany jeden formularz, a w nim tabelka z różnymi inputami. Później mam drugą tabelkę (już bez forma). Jedna kolumna w tej tabelce zawiera w sobie selecty. Teraz chciałbym zrobić coś takiego, żebym po wysłaniu formularza miał też dostęp do elementów wybranych w tych selectach z tabelki. W jaki sposób zrobić to najlepiej?

0

przekazać dane z inputa do selecta.

nie bardzo wiem o co pytasz.

submitujesz ten formularz (w sensie: do serwera)?
a może submit obsługujesz po stronie javascriptu tylko?
a może chcesz "na żywo" przepisywać wartości pomiędzy inputami?
a może coś jeszcze innego?

opisz szerzej Twój problem, bo w tej formie nie da się odpowiedzieć na to pytanie

0

Tak, chodzi o to, żeby było na żywo. Tłumaczę szerzej.
Strona jest podzielona jakby na dwie części. Po lewej mam krótki formularz(prawdziwy form z inputami i submitem) służący do dodania "produktu". Teraz każdy "produkt" może mieć dodanych kilka innych rekordów. To ma robić prawa część. Jest tam zwykły button. Działa to tak, że po wciśnięciu buttona pojawia mi się popup, w którym wybieram te dodatkowe rekordy(wszystko javascript + ajax). Następnie te wybrane rekordy pojawiają się w tabelce pod przyciskiem(javascript). I niby wszystko ok, ale tabelka w jednej kolumnie na selecty (które oczywiście nie są częścią tamtego formularza). Teraz chcę, żeby po wysłaniu formularza php dostało informację o tych selectach.

Właśnie wpadłem na pewien pomysł, ale nie wiem, czy dobry. W onsubmit formularza odczytam po prostu zawartość tych selectów i dodam odpowiednie inputy do formularza. Chyba powinno być ok, nie? A może są jakieś lepsze rozwiązania?

0

wciąż nie bardzo rozumiem co to za selekty i jakimi wartościami się uzupełniają, ale to, co mówisz brzmi ok

0

Dla mnie też nie brzmi to zrozumiale. Ja na tyle to zrozumiałem że masz parę tabel (domyślam się że powiązanych relacjami) i próbujesz zrobić nested form którym chcesz wysłać dane do kilku tabel - i tego szukaj w googlach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1