Strona główna z ajaxem.

Odpowiedz Nowy wątek
Asdasd
2014-08-30 16:56
Asdasd
0

Witam.
Mam stronę główną, na której spory kontent jest ładowany dynamicznie, poprzez ajaxa. Jasne jest więc, że muszę pomóc robotom wyszukiwarek w indeksowaniu. Gdyby to była strona wczytywana poprzez adres z krzyżykiem (#), to nie byłoby problemu: wystarczyłoby w sitemap wpisać dany link i zaprogramować serwer na przyjęcie zapytania _escapedfragment, tak by serwer wysyłał stronę w wersji bez js, ale mi niestety chodzi o stronę główną. Czy istnieje jakiś podobny mechanizm, dzięki któremu, serwer będzie wysyłał stronę główną w wersji bez js dla robotów indeksujących?

Pozostało 580 znaków

2014-08-30 19:23

Rejestracja: 9 lat temu

Ostatnio: 8 godzin temu

Lokalizacja: Grudziądz/Bydgoszcz

0

Robienie specjalnej strony dla robotów to kiepski pomysł, google nie lubi tych praktyk co wpływa negatywnie na pozycjonowanie. Myślę, że o ile się da to zrobić tak, że pierwotnie jest wczytywana wersja zawierająca normalnie linki ze specyficzną treścią a jeżeli klient obsługuje js to te linki usuwa i zostają zdarzenia js.


It's All About the Game.

Pozostało 580 znaków

Asdasd
2014-08-30 19:58
Asdasd
0

W sensie, że tworzenie specjalnych stron pod ajaxa (_escapedfragment) również źle wpływa na pozycjonowanie? Z tego co pamiętam, google traktuje kontent z takich linków na równi z innymi.
Jeżeli nie da się utworzyć takiej strony, to czy wsadzenie wszystkich odnośników do tagu noscript do dobry pomysł? Nie jestem pewien co do usuwania linków za pomocą js zaraz po naładowaniu strony.
Jeszcze wpadłem na taki pomysł, żeby w sitemap umieścić link z krzyżykiem, który przekieruje użytkownika na stronę główną, a dla robotów pokaże treść, która normalnie jest wyświetlana dynamicznie przez js, tylko że będzie wyświetlana statycznie.

Pozostało 580 znaków

2014-08-30 22:58
Moderator

Rejestracja: 13 lat temu

Ostatnio: 1 tydzień temu

Lokalizacja: Rzeszów

0

Matko, prosta zasada, masz na stronie linki, które normalnie, bez js wczytują całe podstrony, a po załadowaniu JS przypinasz tam zdarzenia, że ładują Ci się tylko fragmenty tych podstron do głównego kontenera.

Coś w rodzaju:

<html>
<body>
<div id="top">ple ple</div>
<div id="menu">
<a href="kontakt.html">kontakt</a>
<a href="o-nas.html">o nas</a>
</div>
<div id="kontener">
tekst strony glownej i miejsce na zawartosc innych stron
</div>
</body>
</html>

do tego js:

$('#menu a').click(function(){
  var link = $(this).attr('href') + '?ajax=1'; // do linku dopisujesz parametr ajax, trzeba to zrobić ładniej! to tylko proste demo
  $('#kontener').load(link);
  return false; // by zapobiec przejściu przeglądarki pod ten link (przeładować całą stronę)
});

i juz.

bez js przeładowują się całe podstrony, z js ładują się wersje z parametrem ajax=1, którym pomijasz headery i footery, zostawiasz tylko treść.

wszystko działa ajaxowo, ale jest indeksowane jak trzeba


Pozostało 580 znaków

Asdasd
2014-08-30 23:40
Asdasd
0

Chodziło mi o to, że ten kontent wczytuje się samoistnie, a nie poprzez klikanie na linki. Jest pewien div, w którym mają znaleźć się wiadomości zamieszczone przez użytkowników. Po załadowaniu strony i podczas przewijania strony w dół, wiadomości są pobierane i dodawane do diva. Chciałbym, aby te wiadomości były indeksowane.

Pozostało 580 znaków

2014-08-31 09:07
Moderator

Rejestracja: 13 lat temu

Ostatnio: 1 tydzień temu

Lokalizacja: Rzeszów

0

No to tak nie podziałasz. Nie ma takiej opcji tego zrobić, a za próby oszukiwania i serwowania innej treści robotom - dostaniesz bana w wyszukiwarkach.

Jeżeli ta treść jest gdzieś linkowana "normalnie" - to ona będzie zaindeksowana na jakiejś swojej własnej podstronie - i to Ci musi wystarczyć.


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0