Mapa Googla z listą miejsc

0

Witam serdecznie,
chciałbym umieścić na stronie zbudowanej na Drupalu mapkę z wieloma lokalizacjami z Google Maps. Mam bazę z listą lokalizacji i opisami.
Chodzi o to, aby uzyskać efekt podobny jak na https://maps.google.pl/ , czyli po lewej stronie mam listę punktów, a po prawej oznaczenia na mapce. I to już właściwie uzyskałem.

Mam problem jednak z uzyskaniem przejścia z listy na mapkę, czyli klikam wybrany punkt na liście i powinien mi otwierać się jego opis w dymku na mapce. Obecnie mam przekierowanie do punktów, ale brak dymka (chyba że klikam bezpośrednio na mapce, to się pojawia).

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

0

jakiś kod, przykład, czy mamy zgadywać jak to zrobiłeś i z jakich narzędzi skorzystałeś?

0

To już wyjaśnię, nie jestem zawodowym programistą. Korzystam z modułu GMap na Drupal 7. Na razie testuję to lokalnie, więc trudno coś pokazać. Generalnie chodzi o fragment kodu (js?, marker?) który wywoływałby po kliknięciu w odnośnik otworzenie dymku na mapce. Widziałem, że takie rozwiązanie stosuje też pkt http://www.pkt.pl/mapa/12-1/. Wpisz dowolną frazę, np. metale i pojawi się po lewej stronie lista firm. Po kliknięciu pojawia się info na mapce i taki efekt chciałbym uzyskać.

0

Niestety, bez kodu nie da się pomagać. Wrzuć to testowo w Internet i to wystarczy.

Widziałeś kiedyś mechanika, który Ci powie co naprawić, kiedy mu mówisz, że auto nie ma mocy? Przyczyn może być mnóstwo. Auto musisz zawieźć do mechanika.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0