Wątek zablokowany 2015-10-27 19:56 przez dzek69.

Co to właściwie jest javascript:void(0);?

0

Witam, często widzę na stronach taki link: <a rel="nofollow" href="javascript:void(0);"></a>

Pytanie do was: Jak to działa? Dokąd odsyła nas ten link? Jak zlokalizować plik js na serwerze, którzy jest tu wykonywany?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0

To oznacza, że po kliknięciu w link ma się wykonać kod, który jest przekazany dalej. Natomiast co do samego void(0) to wykorzystuje to słowo kluczowe void, które dla każdego argumentu zwraca undefined. Słowem ten link nie robi nic.

Inną sprawą jest to, że tak się raczej nie powinno pisać.

0

Uzupełniając wypowiedź winerfresha (gdzie jest mój post, przecież odpisywałem w tym temacie :(): taki kod ma na celu stworzenie elementu <a>, po którego kliknięciu nic się nie dzieje (bez sensu więc, zeby to był element <a>, ale to inna bajka). Można równie dobrze było wpisać w href sam hash #.

Zdarzenie obsługujące ten przycisk jest dodane w kodzie javascript - gdzie? Cholera wie ;) Niektóre z narzędzi developerskich mogą pokazywać miejsce, w którym zdarzenie zostało przypięte, ale w praktyce przy używaniu bibliotek kończy się to czymś takim: http://i.imgur.com/m2jZ9Kg.jpg - wszystkie zdarzenia są przypinane w tej samej linii spakowanego jQuery.

0

Dobra, to weźmy na warsztat horn.eu

http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODU[...]KTORY_KINA_DOMOWEGO/K750?s1=1 Na tej stronie mamy js obsługujący buttony na dole stronie "Dokumenty" i "Sprzedaż".

W źródle strony jest:

<div class="product_tab"><a href="javascript:void(0);" name="button" ref="2">DOKUMENTY</a></div>

<div class="product_tab"><a href="javascript:void(0);" name="button" ref="3">SPRZEDAŻ</a></div>

Jak dostać się/zlokalizować skrypt obsługujący te buttony?

0

Można użyć Chrome Dev Tools tak jak ja zrobiłem i otrzymałem:

function () {
    _self.Reload(this.Index)
    this.blur()
    return true
   }

Ogólnie strona używa Prototype. Pytaniem jest po co Ci ta wiedza? Chcesz uzyskać taki sam efekt u siebie na stronie? Jak tak to źle kombinujesz. Znacznie łatwiej będzie Ci poszukać w internecie: javascript tabbed panels.

Natomiast jeśli chcesz w to kliknąć używając JSa to wystarczy elem.click().

0

Okej. Miałbym jeszcze kilka pytań. Skąd jest ładowany content pod buttonami? W kodzie źródłowym strony go nie ma, więc jest ładowany ze skryptu. Czyli leży gdzieś w plikach *.js na serwerze strony? Tak mi się przynajmniej wydawało, do czasu aż je przejrzałem i nigdzie nie znalazłem żadnych odsyłaczy do tych plików pdf. Nawet żadnego stringa z contentu nie znalazłem. Czy może jest to jakoś ukryte dla użytkownika? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

0

nie sprawdzam ale stawiam na ajax

0

javascript:void(0); używane jest jeśli chcesz np. po kliknięciu dać popup, ale żeby strona nie skakała Ci do góry. Dając # rzeczywiście masz pusty link, ale jest to anchor który przeniesie Cię na samą górę strony. A wielokrotnie tego najzwyczajniej nie chcesz. javascript:void(0); natomiast pozostanie w pozycji okna w którym jesteś. javascript:void(0); natomiast nie odnosi się w ogóle do Twojego JSa (w sensie skryptu). Nie ma on nic z tym wspólnego. javascript:void(0); to odwołanie jedynie do JSa wbudowanego w przeglądarce w którym zapisana jest ta instrukcja.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0