[html5] Struktura strony w html5

0

Witam,
jestem na etapie tworzenia strony na potrzeby mojej działalności. Chciałbym zrobić ją z wykorzystaniem html5 i css3, jednak w mojej przygodzie z kodowaniem stron nie miałem jeszcze do czynienia z najnowszymi wersjami wyżej wymienionych języków.
Poniżej przedstawiam szablon struktury strony.
Top strony <header> będzie składał się z: logo

- po lewej stronie, po prawej będzie jakaś grafika/animacja nawiązująca do tematyki działalności, a poniżej będzie menu <nav>.
Główna część strony będzie podzielona na 2 kolumny: <aside> oraz <article>. W <aside> planuję zrobić na głównej stronie grafikę z odnośnikami do głównych produktów, jakieś miejsce na promocje, itp., natomiast po wejściu np. na podstronę Oferta, będzie tam podział na kategorie produktów, i pod każdą z nich będzie kilka modeli z danej kategorii produktów. Po prawej stronie <article> będzie miejsce na dokładny opis wybranego produktu/usługi.
Dół strony - stopka <footer></p>

Moje pytanie jest następujące, czy użyłem odpowiednich znaczników na poszczególne sekcje strony? Głównie rozchodzi mi się tutaj o <article> i <aside>, ale proszę o sprawdzenie całości. Chciałbym aby strona była przyjazna wyszukiwarkom i przeglądarkom.
user image

0

Kiedyś takie użycie <aside> byłoby błędne, teraz jest akceptowalne (choć wolałem, kiedy <aside> miało tylko jedno zastosowanie) - http://html5doctor.com/aside-revisited/

Polecam lekturę tego: http://html5doctor.com/element-index/ - powinno troszkę rozjaśnić użycie nowych elementów
"Szybki podgląd" na listę elementów: http://www.w3schools.com/tags/default.asp

Edit: A ogółem - wygląda ok.

0

czyli co, zrobić <section> i dalej <section><nav> i <section><aside> czy zostawić tak jak jest?

0

Jest ok.
Jeżeli chcesz to się wczytaj w podane linki i dopiero jak ogarniesz całość co do czego - to się zastanów jeszcze raz. A jak nie - to mówię - jest ok. <section> nic tu nie zmieni.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0