Sprawdzanie, czy na stronie się coś zmieniło

0

Witam, nie wiedząc jaki dział wybrać, uznałem, że ten będzie najbardziej zbliżony.
Otóż poluję na książkę w bibliotece, na którą jest wielu chętnych. Nużące byłoby odwiedzanie tej biblioteki codziennie i sprawdzanie czy jest ona dostępna. Na szczęście istnieje możliwośc sprawdzania tego przez internet. Ale sprawdzanie 2 razy dziennie to też jakaś czynność :)))

Chcę napisać/zdobyć program, który będzie mi sprawdzał, czy status książki na stronie się zmienił. Myślę, że można zrobić to na kilka sposobów. Pierwszym jest pobranie kodu HTML strony i porównywanie, czy zaszły jakieś zmiany. Drugim jest znalezienie funkcji która odpowiada za zmianę statusu książki. Proszę o podpowiedzi jak to zrobić. I w jakim język :) Może macie jakieś ciekawe linki lub artykuły.

0

Python, Pascal, C++ czy nawet PHP (w połączeniu z cron'em)...

0

Jakaś wskazówka ??
Jakiś artykuł, podobny programik, porównywanie kodu HTML ze stonki i z pliku??

0

myślę, że język prawie dowolny, ale pewnie najprościej będzie to zrobić w języku, który znasz i lubisz;) poszukaj bibliotek do swojego języka do:

  1. ściągania strony z internetu
  2. budowania DOM na podstawie owej strony (chociaż może to nie być konieczne, jeżeli np. ów status znajduje się w kodzie strony w jakimś miejscu, które łatwo będzie znaleźć w zwykłym stringu).
0

Ee, DOM to przesada, regexp spokojnie wystarczy

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1