Ruby i tworzenie stron www, czy to się przyjęło w branży

0

Witam, jak widać po temacie jestem studentem 1 roku i chciałbym poznać tajniki tworzenia stron www, jednak nie jestem pewien swojego wyboru, którym jest ruby. To znaczy z tego co widzę, rządzi php i to dosyć mocno a ofert w rubym jest dosyć mało? Ale czy to oznacza, że ich nie ma? A może jesteście zmuszeni mocno przekonywać potencjalnych klientów, że ruby jest ok?

W każdym razie proszę o radę, czy zabawa z Rubym i RoRem jest sensowna pod strony www i jak później z zleceniami. Czy bycie za rubym jest skazane na gorszą pozycję niż za php?
Dzięki za odp. :)

0
Student 1 roku napisał(a):

A może jesteście zmuszeni mocno przekonywać potencjalnych klientów, że ruby jest ok?

Jeśli klient ma otrzymać kompletny produkt, nie kolejną stronkę w PHP, to język zazwyczaj nie ma najmniejszego znaczenia.

0

To jest tak, że jeśli jesteś dobrym programistą Ruby (to nie tylko RoR, bo w użytku są popularne również inne frameworki oparte o Rack) to może i się naszukasz pracy, ale będzie ona raczej dużo lepiej płatna niż praca jako programista PHP. Ogólnie Ruby jest raczej popularne za granicą niż w Polsce. Ja pisze używając RoR'a i Sinatry, więc się trochę interesuję rynkiem pracy (sam zaczynam studia) i większość ofert na LinkedIn to są oferty z USA, Niemiec i Anglii.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1