Lista która tworzy się od dołu.

0

Witam.
Mam pewną zagwozdkę z którą nie ukrywam że nie mogę sobie poradzić. Na stronie na której pracuję na co dzień jako jej administrator, lista aktualności na dany dzień tworzona jest od dołu. Nie mam bladego pojęcia co się dzieje. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Kolejne elementy listy dodawane są od dołu do góry a nie tak jak powinno być z góry na dół. Zobaczcie zresztą sami: http://www.gminaleszno.pl/wydarzenia?date=2012.09.23 Szukałem jak to rozwiązać w kodzie ale ja tam naprawdę nie widzę nic co mogło by powodować taki stan rzeczy.

Chciałem zapytać jeszcze o jedną rzecz. Dziś przerabiałem trochę układ strony głównej, podmieniałem plik ze stylami i generalnie zmieniałem rozmieszczenie elementów. Problem polega na tym że w FF po otworzeniu tej strony wszystko jest rozjechane, poginęło formatowanie. Trzeba wziąć wyczyścić cache przeglądarki i dopiero wszystko jest ok. Dobrze, ja to wiem że trzeba tak zrobić ale użytkownicy mogą tego nie wiedzieć i później powiedzą że im się strona zepsuła, rozjechała itd. Czy jest na to jakiś sposób aby u innych ta strona wyświetlała się prawidłowo pomimo jej zmiany? Problem dotyczy tylko FF. Na chrome IE, od razu wszystko jest w porządku i strona sama że tak powiem się odświeżyła do nowego wyglądu.
Pozdrawiam.

0

Kolejne elementy nie są dodawane od dołu do góry tylko są spuszczone na dół. Gdybyś dodał inne elementy zauważyłbyś, że zjeżdżają jeszcze bardziej na dół.
Dzieje się tak, ponieważ:

<div class="clearBoth">&nbsp;</div>
<div>
<ul class="newsLinks" id="dittoLoader"><li><p><span class="toRight">dodano: 23.09.2012</span><a class="toAktualnosc" href="aktualnosci/badania-geologiczne">Badania geologiczne na terenie naszej gminy </a></p></li></ul>
</div>

ten pierwszy div z klasą clearBoth powoduje renderowanie tego elementu po wszystkich elementach "wyfloatowanych", czyli w tym wypadku to boksie z prawej strony.
Rozwiązaniem jest zostawienie dla tego diva (o klasie clearBoth) tylko float: left; bo w tej chwili ma float: both; i dlatego czeka na kolegę z prawej strony.

0

ad 2. w url po znaku zapytania podawaj wersję albo datę modyfikacji pliku, np. http://www.gminaleszno.pl/style.css?v1.1. kiedy plik się zmienia, zmieniasz też datę/wersję w url i każda przeglądarka zaciągnie cały plik od nowa (200 zamiast 304).

0

kobylecki - mam dać float: left? Pytam co z tego co widzę, obecnie w stylach mam clear: both. Czy jak wykonam tą zmianę to nic się nie rozjedzie i nie będzie to miało wpływu na pozostałe treści na stronie?
ŁF - rozumiem że jak dam po znaku zapytania wersję, nie będzie musiał w plikach na stronie zmieniać ścieżki do pliku ze stylami? Wystarczy że podam w nazwie podam wersję po znaku zapytania i wszystko będzie ok? Dziękuję Wam za pomoc :).

0

nie. pomijając fakt, że przynajmniej pod windows pliki nie mogą mieć znaku zapytania w nazwie, to plik o innej nazwie jest plikiem o innej nazwie, kropka. a raczej 404.
plik ma nadal tą samą nazwę, zmieniasz url, przez jaki się do niego odwołujesz. jeśli ta zmian wymaga edycji wielu plików, to znaczy, że masz źle zaprojektowany serwis/stronę.

0

Odpowiadając na twoje pytanie dotyczące clear: left; możesz ustawić temu elementowi style inline, czyli dodać atrybut style="clear: left;" do diva i to nadpisze zmianę tylko dla tego elementu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0