W czym napisać taką stronę?

0

Dzień dobry. Chciałbym napisać stronę i udostępnić w sieci. Strona byłaby prosta. Trzy, cztery zakładki, jakaś galeria i możliwość komentowania zawartości strony. Z czego powinienem skorzystać? Chciałem ją napisać przy użyciu HTML/CSS/JQuery. Ale chcąc umożliwić odwiedzającym pozostawienie śladu po sobie skłaniam się ku Wordpressowi z którego jak do tej pory nie korzystałem. Generalnie nie znam jego możliwości, stąd ten temat. Wordpress kojarzy mi się głównie z taką forma blogerską. a ja chciałbym, żeby strona nie była taka "szablonowa". Chciałbym normalnie napisać sobie kod od zera, stworzyć własny szablon na divach, mieć animowane menu, chciałbym, aby przejscie między zakładkami było płynne (bez ładowania). Generalnie do tego miejsca robiłem to już pare razy. Ale teraz pójść dalej i taka prostą stronę wyposażyć w funkcjonalność np. komentowania. Czy wykorzystanie Wordpressa umożliwi mi to wszystko co wypisałem powyżej?

0

Wordpress z tego co wiem daje się ładnie "skinować".
Ale napisanie w PHP samych komentarzy i nic więcej to nie jest wielka sztuka (bo komentarze chcesz "ogólne" z tego co zrozumiałem, nie do każdej podstrony osobno - wtedy podstrony też pasowałoby mieć w bazie, żeby mieć ID do powiązania do komentarzy) - można się skusić o napisanie samemu, jeżeli "pociąga" Cię kodzenie.

0

hmm no to teraz jeszcze dorzućmy np fakt, że mamy powiedzmy podstrone "aktualności" gdzie chciałbym móc dodawać "wpisy". Czyli powiedzmy ta jedna podstrona miałaby taka funkcjonalność a reszta statyczna, bez możliwości ingerencji. I jak teraz ugryźć taki projekt? Nie ukrywam, że byłoby to moje pierwsze takie zadanie, stąd zastanawiam się na jaką technologię postawić, jak to ugryźć i jak to powinno być pisane... Czy w ogole to co zamierzam jest do wykonania w takiej postaci..

0

Wszystko jest do zrobienia, czasem tylko zajmuje to trochę więcej czasu ;)
Zrobienie na jednej (jeżeli komentarze są jako "całość" do aktualności, nie do każdego newsa osobno --- bo newsy chcesz wprowadzać 'ręcznie', w html, jak rozumiem) też jest ok, na dwóch - także. Gorzej jakbyś chciał dodawać wpisy na bieżąco np. i do nich komentarze - wtedy już rozsądniejsze może być podpięcie gotowego systemu niż pisanie własnych komentarzy.
Technologia - najprościej i najtaniej (za free) PHP, wiadomo. W tym też jest napisany Wordpress.

0

Najprościej i najtaniej oraz przede wszystkim najszybciej będzie użyć gotowych systemów jak Disqus.

0

Od siebie polecę python + django.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1