Wycena serwisu dla szkoły.

0

Cześć!

Mam sprawę, bo dostałem zlecenie na zrobienie strony dla szkoły z prostym CMSem, który pozwoli na dodawanie aktualności z życia szkoły i jeszcze innych 4 kategorii, w których treść będzie zmieniała się dynamicznie, wszystko będzie stało z wykorzystaniem MySql. Łącznie będzie z 10-13 podstron. A treści dostanę od zleceniodawcy. Powiedzcie, ile mogę skasować za taką witrynę?

Pozdro!

1

Z 700/800zł bym wziął. Nie bądź chamem... to szkoła ;)

2

Ekhem... tu nie chodzi o "bycie chamem", ale o to by cenić swoją pracę i czas. Pracując w tym fachu niewątpliwie niszczymy sobie zdrowie i na starość wolelibyśmy mieć wypracowaną odpowiednio wysoką emeryturę, żeby na stare lata nie klepać ludziom stronek za grosze ;) Kumple mają firmę i strony wizytówki (bez podstron) robią za 1000-1500zł. Dla jakiegoś gimnazjalisty, czy licealisty takie 700-800zł to pewnie kupa forsy, ale naprawdę... trzeba się cenić.

0

To taka zaprzyjaźniona szkoła, fajne babki i ciągle miasto ich tnie na kasę. Ja myślałem o kwocie ok 500 -600 zł. Ale może trochę więcej wtedy wyciągnę. Dzięki Panowie za info. Jak ktoś jeszcze może, to niech napisze co myśli :)

1

Zaproponuj im jeszcze opiekę nad stroną, serwer i domenę. Już się z 1000zł nazbiera. Do tego załóżmy, że rocznie za serwer płacisz 50zł to będziesz brał 90 i masz 40 dla siebie :-)

1
Mystogan napisał(a):

Zaproponuj im jeszcze opiekę nad stroną, serwer i domenę. Już się z 1000zł nazbiera. Do tego załóżmy, że rocznie za serwer płacisz 50zł to będziesz brał 90 i masz 40 dla siebie :-)

40 zł rocznie, zarobek nie ma co, wypasiony!

1

Mam wrażenie, że @Mystogan jeszcze nie zderzył się z rzeczywistością, w której się płaci podatki (w tym od zarobionej kasy) itp. :D

Jak szkoła chce oszczędzać, to niech każą uczniom to napisać, a jak nie, to niech zapłacą ile się należy komuś, kto zrobi to lepiej.

1

Załóżmy, że taki przeciętny gimnazjalista nie jest pełnoletni. To co on ma zrobić? Podatki ma płacić? Nie wydaje mi się. W ogóle to jest jakoś legalne..? Załóżmy, że taki 15 letni gimnazjalista pójdzie do pizzeri i powie, że chce im zrobić. Stronę oczywiście. To co, taki kierownik ma powiedzieć? Zgodzi się? Niby jak? Osobie nie pełnoletniej? A jak zażąda faktury?

2
Mystogan napisał(a):

Załóżmy, że taki przeciętny gimnazjalista nie jest pełnoletni.

I co z tego? ZUS kazał mi wnioskować o NIP w okolicach pierwszej klasy gimnazjum, choć nie chodziło o dochód z pracy ;P

Art. 2001. § 1. Młodociany może być zatrudniony na podstawie umowy o pracę przy wykonywaniu lekkich prac.
§ 2. Praca lekka nie może powodować zagrożenia dla życia, zdrowia i rozwoju psychofizycznego młodocianego, a także nie może utrudniać młodocianemu wypełniania obowiązku szkolnego.
§ 3. Wykaz lekkich prac określa pracodawca po uzyskaniu zgody lekarza wykonującego zadania służby medycyny pracy. Wykaz ten wymaga zatwierdzenia przez właściwego inspektora pracy. Wykaz lekkich prac nie może zawierać prac wzbronionych młodocianym, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 204.
§ 4. Wykaz lekkich prac ustala pracodawca w regulaminie pracy. Pracodawca, który nie ma obowiązku wydania regulaminu, ustala wykaz lekkich prac w osobnym akcie.
§ 5. Pracodawca jest obowiązany zapoznać młodocianego z wykazem lekkich prac przed rozpoczęciem przez niego pracy.

Art. 2002. § 1. Pracodawca ustala wymiar i rozkład czasu pracy młodocianego zatrudnionego przy lekkiej pracy, uwzględniając tygodniową liczbę godzin nauki wynikającą z programu nauczania, a także z rozkładu zajęć szkolnych młodocianego.
§ 2. Tygodniowy wymiar czasu pracy młodocianego w okresie odbywania zajęć szkolnych nie może przekraczać 12 godzin. W dniu uczestniczenia w zajęciach szkolnych wymiar czasu pracy młodocianego nie może przekraczać 2 godzin.
§ 3. Wymiar czasu pracy młodocianego w okresie ferii szkolnych nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin w tygodniu. Dobowy wymiar czasu pracy młodocianego w wieku do 16 lat nie może jednak przekraczać 6 godzin.
§ 4. Wymiar czasu pracy określony w § 2 i 3 obowiązuje także w przypadku, gdy młodociany jest zatrudniony u więcej niż jednego pracodawcy. Przed nawiązaniem stosunku pracy pracodawca ma obowiązek uzyskania od młodocianego oświadczenia o zatrudnieniu albo o niepozostawaniu w zatrudnieniu u innego pracodawcy.

Jest cały pakiet przepisów dotyczący pracy niepełnoletnich, można wszystko zrobić bardzo grzecznie.

6
Demonical Monk napisał(a):

ZUS kazał mi wnioskować o NIP w okolicach pierwszej klasy gimnazjum

Czyli jakiś miesiąc temu.

0

Ale się wywiązała dyskusja :) A powiedzcie mi, czy jeżeli nie prowadzę własnej działalności to czy mogę w takiej sytuacji podpisać umowę zlecenie i żeby legalnie to wszystko wyglądało? Jak taką sprawę rozwiązać?

0

Zbytnio nie rozumiem, jeżeli jestem osobą fizyczną i nie posiadam własnej działalności, to mogę wystawić umowę o dzieło i na tej podstawie i ja mogę się rozliczyć legalnie z urzędami i osoba dla której wykonuję taką pracę?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1