W jaki sposób wczytaj jedną ramkę lub div?

0

Jak w temacie, czy zna ktoś sposób na odświeżenie jednego div lub ewentualnie ramki? Chodzi mi o niedynamiczny sposób, ponieważ potrafię to zrobić w ajax'ie... Bardzo proszę o pomoc.

0

To wyjaśnij o co Ci chodzi. Chcesz przeładować fragment strony ale NIE ajaxem ("niedynamicznie" o.O)? No to jak? Rzeczy, o których mówisz się jakby wykluczają. W tagach wpisałeś iframe - ew. tego możesz użyć.

0

problem już rozwiązany...

0

A ja i tak bym chciał wiedzieć o co Ci chodziło @afc90

0

ok @dzek69, już odpowiadam ^^. Mianowicie, całą stronę opartą mam na AJAX i PHP. W momencie kiedy muszę wczytać za pomocą ajax plik, który zawiera odliczanie czasu (settimeout) w javascript to kod js nie zostaje zinterpretowany. To normalne w ajax, że nie czyta js, jednak słyszałem, że jest coś takiego jak eval() czy json jednak za cholerę nie wiem jak tego użyć.
Ogólnie skrypt odliczania czasu działa - jednak jest jeden mankament - należy odświeżyć stronę co jest mi szczególnie nie na rękę, ponieważ cała strona ma być dynamiczna. Tutaj też narodził się mój genialny pomysł odświeżania części strony tradycyjnym sposobem. Pomyślałem o ramce po której pojawił się szereg rozmyślań: "skąd ta myśl, przecież ramki są starsze niż sam notatnik" lub "to pewnie wiąże się z konsekwencjami np.: niekompatybilnością z inną przeglądarką". Temat się zamknął na tym, że postanowiłem dać sobie trochę czasu i poszukać rozwiązania...
Jak sądzisz, czy wykorzystanie jednej ramki, na wczytanie kodu js wpłynie jakoś na stronę? Założyłbym nowy temat, żeby uzyskać odpowiedź, jednak nie chce chyba spamić....

0

Z tego co rozumiem, to chcesz pobrać asynchronicznie liczbę określającą czas po którym ma zostać coś wykonane, tak? Poczytaj sobie o xhr, albo skorzytaj z jakiegoś gotowca, w internecie masz miliony przykładów i nie zajmie Ci to dużo więcej czasu niż ten Twój pomysł.

0

tak, musi zostać i wykonane i wyświetlone (ile czasu pozostało). Rozejrzę się za tym.
-> przetestowałem ramki i muszę stwierdzić, że to nie rozwiązuje problemu. Strona jakby odświeżała się cała...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0