Pomoc z szablonem

0

Witam
To jest mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać. Nie jestem żadnym webmasterem ale chciałbym sobie zrobić galerę na darmowym szablonie www (html + css).
Mianowicie nie mogę rozciągnąć menu (teraz jest przeważnie wszystko w 2 wersach a chciałbym żeby było w 1).
Następną sprawą jest jak dodać podmenu np. GALERIA

  • przyroda
  • krajobraz
  • makro itd.

Pliki spakowane znajdują się w załączniku.

Z góry dziękuję

0

byłoby prościej jakbyś stronę gdzieś wrzucił i podał do niej linka ;)

0

Stronkę wrzuciłem na

http://www.foto-pawel.cba.pl

0

Z racji, że się na tym nie znasz - gotowiec:
Wklej na koniec pliku style.css

.mn ul {
  padding-right: 90px;
  padding-top: 7px;
}
.mn li a {
  padding-left: 360px;
}
.mn {
  padding-left: 380px;
}

Podmenu już nie dodasz raczej - szablon jest tak do d**y złożony, zupełnie nieelastyczny i nie dostosowany do jakichkolwiek zmian, że wymagałoby to tyle pracy, ile jest ponad moje chęci na pomoc ludziom na forum (no i najlepiej byłoby mieć szablon w PSD i "pociąć" go do HTML+CSS od nowa, a tego raczej nie masz).

0

Dzięki

Mam ale inny (jeszcze nie wypełniony) w PSD (w załączniku). Jeśli można prosić o opinię czy się podoba i będzie "pasował" do fotografa ślubnego.

Napiszesz jak wygląda pocięcie?

0

Tamten jest zdecydowanie lepszy, choć oba są proste. Ten drugi przesadnie prosty i trochę kiczowaty. Choć strony fotografów tak mają - a uważam, że otoczka do zdjęć powinna być ładna, bo zanim otworzę zdjęcia - widzę stronę (czasem też muszę się przebijać przez toporny szablon, żeby trafić na galerię). Może być prosta - ale nie kiczowata właśnie.

Co do samodzielnego pocięcia - bez jakiejkolwiek znajomości - trochę Ci to zejdzie. Zależy jak szybko łapiesz takie rzeczy i ile masz w sobie samozaparcia, żeby to robić (i ew. wolnego czasu). Obstawiam minimum tydzień. Ale lepiej już wpisać w googla "free psd templates" i znaleźć coś lepszego. Ew ogólnie "free wordpress templates", czy zamiast wordpressa joomle, czy jakikolwiek znany system cms - to już w ogóle z górki i jeszcze masz panel do tego.

Dodatkowo zrezygnuj z cba.pl czy coś, co dokleja reklamy (oprócz tego, że reklamy są nieprofesjonalne, to czasem burzą układ strony). Za granicą dostaniesz i 5GB bez reklam za darmo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0