Skąd ORT! fajną domenę?

0

Ogarnąłem wszystkie linki z tego tematu w dziale WebMastering tutaj, ale te fajne typu (.pl, .com, .com.pl, .org, .net) albo takie mające dwie, trzy litery (np. .zu, .no, etc.) są albo płatne, albo zajęte, albo dla firm, albo z jakiegoś innego powodu nie mogę ich dostać.

Mógłby ktoś polecić jakiś hosting, albo nawet serwis udostępniający aliasy, właśnie takie kilku znakowe? Najlepiej za darmo, ewentualnie płacąc przez sms?

1

Zrób sobie konto u jakiegoś registrara (az.pl, nazwa.pl), załóż domenę kochamdelphi.pl, zapłać jakieś marne 10zł chociażby przez pocztę i miej porządną domenę na rok.

0

obczaj eu.org
wpisz w google eu.org free domain i poczytaj :)

0

Z domen pierwszego rzędu to tylko .tk jest za darmo (ale z reklamą i na zasadzie przekierowania/ramki) - jak zapłacisz to chyba masz już normalnie strefę dns itd.

0

Ej, ogarnąłem tą stronę w 000webhost.com, zarejestrowałem siebie i domenę, ale nie mogę gdy wrzucę plik index.html o treści

<html>
<body>
Działa
</body>
</html>

To po wejściu na stronę widać jakąś inną. Ogarnij tutaj

0

To może podaj adres strony?

0

Zakładając, że akurat tę domenę wykupiłeś - zapłaciłeś, pieniążki zaksięgowali??????

0

Jeśli fajna domena jest za darmo, albo za grosze, to jest 99.99% szans, że jest już zajęta :D

0

TomRiddle, chcesz domenę w stylu costam.com to ją wykup - za darmo czegoś takiego nikt nie da - zakładając konto, zarezerwowałeś sobie tylko darmowe miejsce na serwerze.

Zajrzałem na 000webhost.com, który podałeś:
Przy rejestracji miałeś zapewne instrukcje (ach ten poziom angielskiego dla dzieciaków). Np. jeśli masz domenę wykupioną, wtedy możesz ją podpiąć do tego konta. Jeśli nie, to możesz sobie wybrać subdomenę (o ile jest wolna), z tego co tam widzę w rodzaju malolat.net76.net, gdzie to net76.net jest narzucone. Czy moja podpowiedź coś wyjaśniła?

1

Nawiązując do Twojego komentarza TomRiddle - hosting jest ok. TY NIE MASZ DOMENY!

Domena to jedno!
Hosting to drugie!

To, że dodasz domenę microsoft.com do Twojego hostera (co w 50% będzie możliwe) - nie znaczy, że ją masz. W panelu domeny musisz wskazać, że chcesz, żeby kierowała do określonego serwera - jeżeli tego nie zrobisz - pod microsoft.com będzie jednak to, co microsoft sobie życzył.

Domeny krótkiej, i pierwszego rzędu czyli cośtam.aa (gdzie zamiast aa są inne literki) ZA DARMO NIE DOSTANIESZ. Za sms za 1,23 TEŻ NIE!. Najtaniej to za ok 12PLN, ale tylko na rok - potem będzie kosztować np. 55PLN.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1