płynne przejście pomiędzy pozycjami w pionowym menu

0

Mam pionowe menu z kolejnymi dniami, menu zorganizowane jest w postaci poziomych wstążek w taki sposób że dzień dzisiejszy ma największą szerokość, dzień wczorajszy i jutrzejszy ma trochę mniejszą szerokość a pozostałe dni mają szerokość najmniejszą.

Przechodzenie pomiędzy dniami chcę zrobić w taki spoób, aby płynnie zmieniały się css, tzn. wstążka z dnia obecnego przechodziła w sposób płynny do wyglądu wstążki wczorajszej, ze wstążkami wczorajszą i jutrzejszą chciałbym żeby działo się podobnie (analogicznie).

Próbowałem wykorzystać funkcję jQuery.animation, ale nie wychodzi, najpierw próbowałem wykorzystać ja w najprostszej postaci, to style w elementach zagnieżdżonych sprawiały straszny problem, ale przechodzenie było w miarę płynne, później chciałem wykorzystać tą funkcję w rozbudowanej formie (z parametrami duration, step), ale wtedy pojawił się problem z płynnym przechodzeniem pomiędzy wstążkami.

Może ktoś zna jakiś plugin (najlepiej do jquery), który by chciaż po części rozwiązywał ten problem

0

nie wiem, co nie jest płynne, podejrzewam, że chodzi o to, że jak zmieniasz z easingiem dwie szerokości na raz to się robią dziury pomiędzy zakładkami, albo Ci przeskakuje do nowej linii/ukrywa się ostatni element (w zależności od overflow parenta). jeżeli tak - to najprostszym rozwiązaniem jest aby te elementy, które są zakładkami były.. komórkami tabeli. Komórki tabeli zawsze przylegają do siebie, nigdy nie przeskakują do nowej linii, ani nic z tych rzeczy.

0

tabelki - fuj, toż to jest z epoki kamienia łupanego, tebelki obecnie powinno się stosować tylko i wyłączeni do danych tabelarycznych, od tego jest css żeby wszystko zmodyfikować

Znalazłem rozwiązanie, przychodzi tutaj z pomocą CSS3 i opcja transition.

0

no tak, możesz nadać divom display: table-cell, i też będzie to samo. nie wiedziałem na jakim jesteś poziomie zaawansowania, i co powinienem Ci proponować, żeby jakoś dotarło ;)
Jak piszesz dla siebie/dla ogarniętych to css3 spoko, ale jak typową stronę internetową to już nie bardzo, bo co piąta osoba tego nie zobaczy, a to sporo ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0