Na czym polega geniusz pozycjonowania się WordPress'a ?

0

Witam,
niestety mój poziom wiedzy na temat pozycjonowania jest niezbyt wysoki i ciekawi mnie co powoduje że wordpress tak dobrze się pozycjnonuje ?

Jeżeli tworzę stronę statyczną, czyli to nie jest portal a strona informacyjna, gdzie dodawane są tylko newsy lub nowe informacje (raz na tydzień), to co trzeba zrobić żeby mieć taką skuteczność jak wordpress ?

Jak dobrze wiem to WordPress jest przejrzysty dla wyszukiwarek oraz stosuje tagowanie - nie do końca rozumiem o co chodzi.

Bardzo proszę o pomoc.

0

Moja wiedza z zakresu pozycjonowania w google jest dość nieświeża, ale pamiętam trochę jak działa PageRank. Każdy link jest takim jakby głosem, za tym, że podlinkowana strona jest wartościowa (no chyba, że link ma rel="nofollow" czy podobne sztuczki). Im więcej linków na stronie tym mniej jest wart pojedynczy głos. Wartość (PageRank) strony zależy od ilości linków (głosów), wartości stron, które głosują (tzn ich PageRanków) i ilości linków na stronach, które linkują do danej strony. Google tworzy wielką macierz powiązań stron i potęguje ją, aż dojdzie mniej więcej do punktu stabilizacji (tzn dalsze potęgowanie macierzy nie zmienia znacząco wyników). Oczywiście macierz powiązań może być skomplikowana, liczy się też lokalna (tzn w obrębie serwisu) sieć powiązań. Jeżeli np wszystkie podstrony linkują do kilku artykułów z serwisu, to PageRank w większości przechodzi do tych artykułów.

Bardzo ważne jest to, żeby do danej podstrony prowadził jeden typ linku, tzn żeby nie było tak, że do danej podstrony pasują dwa linki, typu np: index.php?bleble=abc&gaga=dddd oraz index.php?s=252.

WordPress z automatu pewnie tworzy dużą ilość podstron, jeśli dołożysz chmurę tagów to masz np kilkadziesiąt nowych podstron, itp Kiedyś spamerzy pozycjonowali strony w google dzięki linkowaniu do nich ze swoich mirrorów dmoza czy wikipedii. Od dawna jednak G ma mechanizm banowania czy usuwania duplikatów.

Poza tym myślę, że G patrzy np na ilość unikalnej tekstowej zawartości, odpowiednie rozmieszczenie słów kluczowych w tekście (i np będących jednocześnie linkami do innych stron). Poszukaj w G frazy "precle".

0

Dzięki poczytam sobie o tym. A na czym polega tagowanie ? Co to naprawdę jest ? Nie rozumiem jak mam to zastosować ?

0

Tagi to słowa kluczowe, które możesz przypisać do wpisów.

WordPress ma też (może mieć) ładną strukturę linków (nice url) oraz potrafi publikować nowo dodawane wpisy w agregatorach w rodzaju Technorati.

0

Witam,
przepraszam że dopiero teraz piszę, ale zupełnie zapomniałem o tym poście.

Powracając do kwestii tagów. W jaki sposób umieszczane są na stronie?

  1. Rozumiem że tag to inny sposób odwołania się(nice url) do tego samego produktu?
  2. Umieszczane są w poście (słowo z linkiem - tak jak w wikipedii), czy gdzieś jako oddzielny link (nie w treści, ale obok) ?
  3. Jeden tag = 1 produkt, czy 1 tag = wiele produktów ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0