IIS - port jest zablokowany.

Odpowiedz Nowy wątek
2011-08-20 20:52
Alehopper
0

Witam ponownie!

Ogólnie mam dość prosty problem, ale sam z nim nie mogę sobie poradzić. Ogólnie zawszę na systemie Windows 7 używam XAMPP'a, który ma w sobie Apache (pracujące domyślnie na porcie 80). Dzisiaj dla odmiany chciałem sprawdzić sobie alternatywę dla niego, od Microsoftu, czyli IIS.

Zainstalowałem go wraz z darmowym programem Microsoft WebMatrix, który instaluje IIS - następnie (jeśli to jest dla kogoś ważny szczegół) zainstalowałem do tego PHP i MySQL.

Problem, jest w tym że na większości portów mogę uruchomić stronę, i działa. Ale jak chce uruchomić to na domyślnym porcie 80 nie działa. Odinstalowałem XAMPP'a, zresetowałem komputer przed tym. Czy wie ktoś co może blokować ten port? Oczywiście Skype jest wyłączony, więc tutaj nie ma co mówić o nim? Co może jeszcze blokować ten port? Czy jest sposób na zwalnianie portu komendą?

Pozdrawiam,
Alehopper

Pozostało 580 znaków

2011-08-20 20:58
Rev
0

Odpal netstat, zobacz czy port jest w użyciu. http://www.nirsoft.net/utils/cports.html <- tym programem możesz sprawdzić, który konkretnie zajmuje ten port. Sprawdź może jeszcze usługi, może Apache został.


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0