Cięcie layout i kodowanie

0

Piszę właśnie CV i czy moglibyście mi podpowiedzieć jak "profesjonalnie" nazwać fazę cięcia layout i kodowanie do XHTML, CSS... Jakoś tak najbardziej jakoś to "cięcie layout" brzmi mi dosyć kolokwialnie

0

Możesz napisać: front-end development, a potem wyszczególnić co znasz, w tym np. jakieś większe frameworki/biblioteki js.

0

Chodzi mi o umiejętność... Jak mam to sformułować? np. "Przekładanie layoutu na rzeczywisty wygląd strony internetowej", ale to brzmi głupio...
"Zaawansowane umiejętność front-endowe dla aplikacji internetowej" to też brzmi głupio

0

A może "tworzenie kodu na podstawie projektu graficznego"?

0

Po prostu wypisz technologie w których piszesz kod, "cięcie layoutu" to oczywisty proces przy tym

1

Nie przejmuj się tym aż tak cholernie bardzo. To, jak to ujmiesz -- nawet jeśli napiszesz potocznie, o "cięciu layoutów" (okrasz to cudzysłowami) -- nie sprawi, że nie przyjmą Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Ludzie potrafią pisać CV zaskakująco mało schludnie, niezgrabnie, bez przywiązywania wagi do szczegółów. Tak naprawdę, jeśli nie będzie bardzo źle, to to nie przeważy. Liczą się Twoje umiejętności i doświadczenia. W wielu firmach, i mówię tu nawet o dużych korporacjach, CV sprawdza się w zaskakująco ludzki sposób. Liczy się komunikacja. Jeśli w dwóch nieoficjalnych słowach zawrzesz to, co normalnie wymaga całego zdania, to nie stanie się nic okropnego.

Choć masz rację: pod względem językowym określenie "cięcie layoutów" jest strasznie niezgrabne. Jeśli go unikniesz, tym lepiej. Programiści generalnie jednak nie są zbyt dobrymi pisarzami. Jeśli ktoś umie pisać, to super, będzie to wykorzystywane przy pracy, ale jak nie, to nie jest tak, że go nie przyjmą.

Poeksperymentuj z poniższymi propozycjami:

"Odwzorowanie projektu graficznego witryny za pomocą kodu HTML i CSS"

"Przenoszenie projektu graficznego witryny na kod HTML i CSS"

"Implementacja projektów graficznych za pomocą kodu...."

"Opracowanie kodu frontendowego witryny na podstawie projektu graficznego"

Jeśli piszesz ogólnie o witrynach, to oczywiście zmień trochę końcówki i czasowniki (przygotowanie -> przygotowywanie; projektu witryny -> projektów witryn). Zamiennie można stosować określenie "kod frontendowy" oraz "kod HTML i CSS" (w tym przypadku JS jest chyba mniej istotny), ale określenie "kod frontendowy" jest brzydkie językowo.

Ja uważam komunikację za rzecz ekstremalnie ważną. Nauczyłem się pisać znacznie lepiej niż przeciętny programista -- co wcale nie musi być wielkim osiągnięciem -- a w jednym z moich CV wstawiałem takie kraczki jak "frontend development". I nie przejmowałem się tym. W firmie, do której wysłałem to CV, pisałem najwięcej tekstów ze wszystkich programistów frontendowych. Dokumenty standaryzacyjne, kwestionariusze dla klientów... Większość z tego po angielsku, podczas gdy samo CV wysłałem po polsku. Jak widzisz, nie miało to żadnego znaczenia.

Czyli tak: z jednej strony, dobrze że się przejmujesz. Bo czyni Cię to lepszym niż rzesze ludzi, którzy mają wszystko gdzieś. Z drugiej strony: nie zamartwiaj się tym za bardzo. Będzie git.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0