jQuery - opcje do funkcji show()

0

Witam,

Na stronie: http://jqueryui.com/demos/show/#option-callback widać prezentacje funkcji show( effect, [options], [speed], [callback] ).

Pyt.: jakich opcji mogę użyć w drugim argumencie ? Nie mogę tego znaleźć, nie wiem gdzie mam szukać..

pozdr Fn

1

I to wydaję się niestety być jednym z tych przypadków, gdzie to nie użytkownik-programista jest tępy, tylko dokumentacja beznadziejna :/. Szkoda gadać -- to, jak "dokumentują" efekty i opcje na witrynie jQuery UI to są jakieś kpiny. Wyjaśniają tam, że opcje są zależne od konkretnego efektu i opisują je tak:

A object/hash including specific options for the effect.

Taki opis oczywiście zupełnie nic nie daje. Brakuje też linków do konkretnych efektów i opcji. Tych linków nie ma też w menu po lewej.

Biblioteka jQuery jest darmowa, efekty też, więc darowanemu koniowi (i jego dokumentacji) nie zagląda się w zęby, ale można trochę -- słusznie -- ponarzekać ;).

Na szczęście, "normalna" strona dokumentacji jQuery jest znacznie lepsza.

Wejdź sobie tutaj:
http://docs.jquery.com/UI/Effects/

W sekcji Configurations masz listę efektów. Wybierz jakiś efekt i przekaż jego nazwę funkcji hide jako pierwszy argument. Na podanej przeze mnie stronie kliknij w nazwę efektu i tam w sekcji Arguments masz opisane opcje, które możesz przekazać do hide jeśli używasz danego efektu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1