[CSS] Justowanie

0

Jest jakiś magiczny sposób na wyjustowanie tekstu UWZGLĘDNIAJĄC ostatnią linię?

Gdy justuję - ostatnia linia jest zawsze z normalnymi odstępami, przylega do lewej.

0

O ile się orientuję, będzie z tym ciężko. Tradycyjnie ostatnia linia nie jest wyjustowana, bo zawiera mniej wyrazów niż inne i koniecznie do uzyskania efektu justowania przerwy pomiędzy wyrazami wyglądałyby to ko(s)micznie.

CSS3 udostępnia pewne własności, które rozwiązałyby Twój problem, ale nie są one jeszcze obsługiwane przez przeglądarki. Chodzi mi o:

text-align: justify;
text-align-last: justify;
text-justify: distribute-all-lines; /* albo: newspaper, jeśli chcesz wstawić również odstępy pomiędzy znakami */

O dziwo, te własności obsługuje... IE. I to od dawna.

O niczym innym nie słyszałem (chyba że jakieś rozwiązanie JavaScriptowe), ale też przyznam się, że nigdy nie musiałem justować ostatniej linii.

0

Potrzebuję to tylko do paru linii tekstu, które wiem jaki tekst będą zawierać - brakuje w nich tylko 2-3 słowa, żeby linia była pełna, więc o nienaturalne rozciągnięcia się nie martwię.

Z przeglądarek, które mam to tylko IE podłapało..

No nic, dzięki za pomoc.

0

Miałem identyczny problem, również z tagami. Wrzuciłem po ostatnim wyrazie (i zwykłej spacji) zlepek twardych spacji ( ) , który jest traktowany jako nowy wyraz i przerzucany do następnej linijki. Dzięki temu ostatnia staje się przedostatnią. Oczywiście zlepek musi być dłuższy niż prześwit na końcu wiersza. Pozdrawiam!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1