dynamiczne menu w symfony

0

Na wstępie wiem, że ten temat bardziej się nadaje na forum symfony niż tutaj, ale forum symfony jest strasznie zaspamowane.

Po przejrzeniu kilkunastu stron www doszedłem do tego, że dynamiczne menu, czyli takie gdzie pozycje menu będą pobierane z bazy danych, trzeba chyba rozwiązać za pomocą czegoś co się nazywa slot. Wszystko ok, tylko jak to dokładnie zrobić, bo jak są przykłady do zastosowania slotu to są tylko dla treści statycznych, a i tak nie piszę w jakich lokalizacjach pliki powinny się znaleźć (ale to stały numer, że zawsze trzeba się wszystkiego domyślać, a nie napiszą wprost).

Znalazłem w internecie przykład jak stworzyć menu za pomocą komponentu w symfony ale coś nie chciało działać. Może ktoś pomóc ?

A może jest jakaś inna metoda na tworzenie menu strony przy zachowaniu wzorca MVC ?

0

Witaj,

przede wszystkim wątpię, aby ktoś przedstawił Ci całe, gotowe rozwiązanie.
Ja menu staram opierać się o Nested Set, poczytaj o tym w dokumentacji Symfony/Doctrine - w zasadzie jest tam wszystko , wystarczy to tylko ubrać w html i działa :).
Nested Set to bardzo wydajny algorytm przy odczycie, znacznie mniej przy zapisie - nie mniej jednak odczyt możesz wspomóc jeszcze poprzez cache.

Powodzenia! ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1