[CMS] Jak rozwiązaliście kwestię obrazków w treści?

0

Cześć,

Czy ktoś z Was mógłby opisać rozwiązanie problemu treści (artykułów, newsów itp) przechowywanej w bazie danych i umieszczania w niej obrazków?

Zazwyczaj stosowałem rozwiązanie treść to treść, ale z ID powiązane były określone obrazki i wyświetlały się w miejscu na "obrazki do tekstu". Ale ludzie chcą czasem obrazować konkretną myśl i chcą mieć grafikę pod zdaniem.

Zrobiłem więc BBCode [obraz=src]opis[/obraz]. Działa świetnie, tym bardziej że obrazki powinny lądować w osobnym spanie, bo ma inne align i inny krój czcionki w opisie niż reszta tekstu w divie.

Ale to chyba zbyt skomplikowane dla końcowego użytkownika?

I tu przychodzą RTE. Korzystam z fajnego, leciutkiego i prostego. Zrobiłem do niego upload obrazków, ale nie ma bata żebym robił sam skalowania i align'owania - rezygnuję. Nie chcę instalować TinyMCE i tych innych, bo oferują zdecydowanie zbyt wiele. Nie cierpię kombajnów.

Ciekawi mnie jak Wy, mając swoje realizacje na karku, radzicie sobie z tym ... problemem :)

0

Coyote rozwiązało to tak:
![user image](http://4programmers.net/test.png)
I nie uważam że BBCode, czy proste tagi są zbyt trudne dla usera. Korzystają z tego codziennie miliony ludzi na forach... No chyba że robisz portal dla bezrobotnych (mam doświadczenie - realizuję projekt unijny), ale ludziom urodzonym przed rokiem 1950, albo tym którzy mają wszystko w d*** i tak nie wytłumaczysz nawet tak prostych rzeczy jak wstawianie obrazka jakkolwiek łatwe by to nie było.

0

No jest w tym trochę racji, ale ujmują mnie te zawiedzione miny i oczy spaniela ;-) . Lubię spełniać CMS'owe zachcianki :).

Poważnie, to myślałem nad rozwinięciem idei BBCode w ten sposób, że pod textarea dorzucę blok w którym będą wylistowane obrazki połączone z artykułem i:

  1. upload nowego obrazu
  2. usuwanie obrazów [x]
  3. kliknięcie w obraz = wstawienie odpowiedniego znacznika w textarea.

i jak? Super, nie? ;-)

Wielu moich kolegów ze studiów (a koleżanki to już w ogóle) nie ma włączonych pokazywania ścieżek i rozszerzeń w systemie, chcę uniknąć rozpaczliwych telefonów. Takie rozwiązanie mogłoby sporo ułatwić sprawę (tylko teraz znaleźć pozycję kursora w tym przejętym przez RTE textarea ... ulala...)

0

No coś takiego można wykombinować. Polecam obczaić to:
http://fotosik.pl/syndykacja.php

Ładnie przeplecione PHP z JS.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1