[ogólne] Wysyłanie plików

0

Mam takie ogólne pytanie. Mianowicie zastanawiam się, czy można jakoś z poziomu strony wysłać zawartość całego folderu/ów, ew wymusić na input file możliwość zaznaczania wielu plików. Potrzebne jest mi to do pewnego projektu, a że docelowo ma istnieć możliwość przepchnięcia wielu (dziesiątek, może nawet setek) plików na serwer (osobno, nie w postaci paczki, bo pliki mają być zdalnie przetwarzane + dostęp do każdego z osobna).
Z racji założeń wolałbym uniknąć dynamicznego wstawiania kolejnych inputów. Przy kilkunastu plikach to może jeszcze dało bu się to przełknąć, ale przy większej ich ilości byłoby to lekko "niewygodne".

Jak ktoś zna w miarę eleganckie rozwiązanie takiego problemu to byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.

0

Java, ActiveX. Standardowy <input> nie ma takiej możliwości i raczej nie widać, by się jej miał doczekać do 2020 roku.

Może zezwalaj na upload archiwów i rozpakowuj na serwerze?

A skoro już się porywać na Javę czy inne rozwiązania po stronie klienta, to pakowanie tego, by mniej zajmowało, też jest dobrym pomysłem.

0

Flash/Flex, Sliverlight... Zrobienie uploadu wielu plików we Flashu to kilkanaście minut. A i nie waży tyle, co Java.

[edit dla potomnych]
we Flashu nie da się naraz (w jednym żądaniu) wysłać wielu plików. trzeba to zrobić następująco: użyć FileReferenceList, po wybraniu plików pobrać je z fileReferenceList.fileList do jakiejś tablicy. następnie założyć nasłuch na fileReference na Event.COMPLETE, wysłać (upload(URLRequest) metodą post - urlRequest.method = URLRequestMethod.POST;), w metodzie obsługi zdarzenia zdejmować obiekt fileReference z tablicy i odpalać upload kolejnego pliku, i tak powtarzać aż tablica będzie pusta.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0