[XHTML] Przeglądarki

0

Witam!
Mam taki problem że w każdej przeglądarce moja strona wygląda inaczej, jestem początkujacym więc co radzicie zrobić? Czy dla każdej przeglądarki mam robić oddzielną strone czy jak?
Przykładowe dwie sytuacje jakie mi sie przytrafiły.
Jest sobie zwykła tabelka, z zastosowaniem <col align="center">, w seamonkey (zakładam też że i w firefoxie, lecz nie sprawdzałem) kolumny nie są wyśrodkowane za pomocą tego atrybutu, natomiast w operze działa to bez problemu. Z drugiej strony chcĘ zastosować w nagłóku tabeli inne kolory obramowań komórek jednocześnie w tabeli znajdują się atrybuty rowspan, tak więc gdy załaduje się strona kolory obramowań są lecz gdy przesune strone w dół tak że nie widać początku tabeli i przesune znów w góre kolory obramowań znikają, pojawiają się ponownie po odświeżeniu strony. Owe kolory obramowań działają dobrze jeśli wszędzie z tabeli wykasuje atrybuty rowspan. Pod seamonkey kolory obramowań działają dobrze.
Co mam w tej sytuacji począć.

0
  1. używać CSS
  2. każda przeglądarka trochę inaczej interpretuje standardy W3C. Po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić.
0

ale zdaje się że używam tylko i wyłącznie styli css, a teraz właśnie wyszło jeszcze że każda przeglądarka inaczej dopasowuje sobie wielkośći w px i w %, zaczynam się zniechęcać albo po prostu bede robić strone tylko pod jedną przeglądarke

0

W zasadzie to Opera, Gecko (np. Firefox) i KHTML (np. Konqueror) piksele interpretują praktycznie tak samo, tylko IE jest różne jakoś o 3-4px. Procenty zdaje się są dobrze, ale nawet jak by była mała różnica, to nie jest to problem.

Da się to wszystko załatwić - zrobić tak, aby wyglądało tak samo. Prawda, IE inaczej interpretuje wiele standardów, no ale cóż... Jakoś da się tworzyć "kuloodporne" strony WWW z CSS.

A z tym argumentem tworzenia strony pod jedną przeglądarkę to już jakaś paranoja.

0

to moze taka rada:
jezeli tworzysz strony w XHTML/CSS to dopbrym sposobem na zrozumienie przegladarek jest uzywanie takiego czegos jak: "border: 1px solid red;" i mozesz sobie takie cos zastosowac do wszystkich elementow... wtedy widzisz jak wyglada kazdy element.

0

Myślę, że w tej kwestii lepszym rozwiązaniem jest WebDeveloper/WebDeveloperToolbar - border potrafi rozjechać stronę, jeśli w "krytycznym" miejscu ma się do czynienia z poszerzeniem elementu o 2 piksele.

0

Firebug über alles!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1