Hej! ✌

Zapraszamy na #13 edycję Tech Talku w Docplanner Tech/ Znanym Lekarzu już 16 października w Warszawie.
Widzimy się po raz kolejny już na edycji skierowanej do pasjonatów Vue.js i sympatyków javascript - It's Vue again! :)

Wierzymy, że wiedza powinna być dostępna dla każdego, zatem chcemy się z Wami podzielić naszymi doświadczeniami i wiedzą od naszych developerów!
Jak zawsze w programie prezki osób, które specjalizują się u nas w JS/Vue/Angularze oraz networking przy piwku i pizzy !

A w programie:

1. Plant Vue seed in AngularJS - Eduardo Partipilo, Frontend Developer @ Docplanner Tech:

How to make these two frameworks co-exist Keep alive the legacy code while migrating to new technology. Is it possible to have two different frameworks teams working on the same product?

2. Data management in Vuex and normalizer - Jan Salwowski, Full Stack Developer @ Docplanner Tech:

Nowadays frontend applications took some responsibilities from backend (server-side rendered) applications. Now we don't only display some HTML, but we need to fetch data, transform and manage it. The amount of data on the frontend side is constantly getting bigger and bigger.
Additionally, if you are building SPA (Single Page Application) then you need to face another problem that wasn't present in "old-school" server-sider rendered apps - statefulness. So how do we solve this problem and others it brings?

Wejście jest totalnie za darmo - wystarczy zapisać się przez meetup.com i przyjść 16ego października do 18.00 do naszego biura na Kolejowej 5/7 w Warszawie. Nie może Cię zabraknąć!! Zapisy ---> https://www.meetup.com/pl-PL/DocPlanner-Tech/events/265152284/

Do zobaczenia! ;)