Darmowe szkolenie online Scrum i Agile

Odpowiedz Nowy wątek
2019-02-22 16:22
0

Drodzy developerzy, jestem autorem online-owych kursów na temat Scruma i Agile'a i z chęcią poznał bym Wasz feedback na ich temat. Jeżeli jesteście zainteresowani to wrzucam poniżej linki z darmowymi kuponami (5 do Scruma i 5 do Agile'a).

https://www.udemy.com/agile-project-management-zwinne-podejscie-do-projektow/?couponCode=4PROGRAMMERS

https://www.udemy.com/scrum-podstawy-teoretyczne-praktyczne-certyfikacja/?couponCode=4PROGRAMMERS

Pozostało 580 znaków

2019-02-22 16:56
0

takie dwie rymowanki "na szybkości":
"komu, komu, bo Agile do domu..."
albo
"palec pod budkę, bo za minutkę, budka cała: J***Ć Scruma!"

pardon, ostatnio taki wylewny jestem :P


Panie Żurawiecki, projektowanie to nie jest sprzedawanie pietruszki. Do widzenia Panu.

Pozostało 580 znaków

2019-02-22 22:14
0

trojanus, rozumiem, że nie jesteś fanem i jak najbardziej szanuję opinię :) Możesz jakoś rozwinąć? Jaki sposób pracy i wytwarzania oprogramownia uważasz za lepszy, skuteczniejszy, bardziej optymalny? Co Ci szczególnie doskwiera w scrumie?

Pozostało 580 znaków

2019-02-25 00:07
1

Nie jestem pewien, czy robienie darmowych szkoleń z Agile i Scruma jest zgodne z główną zasadą tych metodologii, czyli koszeniem hajsu na nakręconej modzie.


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."

Pozostało 580 znaków

2019-02-25 10:11
0

Raczej nie jestem Waszym targetem, bo sam wolę słowo pisane nad mówione, więc niewiele tego typu kursów w takiej formie potrafi mnie zadowolić. Ocena jest więc w kontekście co ja lubię, a nie co lubi rynek.
Wolę treść nad wygląd, więc te wszelkie wstawki animacyjne raczej mnie irytują, niż cokolwiek ułatawiają albo pozwalają zapamiętać. Przedłużają też niekiedy wszystko.
Całość jest utrzymane raczej w formie wykładu akademickiego, miast oprzeć się wyłącznie na przykładach. Czerwone światełko zapaliło się przy rozdziale "Czym jest Scrum", który rozpoczął się od rozbijania na czynniki pierwsze słowa "metodologia". Przypomniały mi się lekcje informatyki w dawnych czasach, gdzie nie można było dotknąć komputera, do czasu gdy nie zapoznaliśmy się z historią informatyki oraz definicją każdego pojęcia. Jako kontrargument takiego podejścia, przywołuję zawszę argument chińskiego pokoju. Jak dla mnie to powinno wyglądać tak, że bierzecie konkretny projekt na warsztat, konkrety, profesjonalny zespół, który ma za zadanie rozwiązać ten problem. Śledzicie ich pracę przez np. miesiąc, nagrywając poszczególne etapy i robicie wersję szkoleniową. Prezentujecie użycie tych konkretnych metod szacowania czasu, podziału czasu itp. W jaki sposób ten zespół użył tej metody, dlaczego ona się sprawdziła w tym konkretnym przypadku, co mogło pójść nie tak i kiedy by się nie sprawdziła. Teoria powinna być komunikowana w ramach potrzeb, dlaczego w zespole są takie role itp., po co oni robią coś tak, a nie inaczej.

Jak dla mnie jest to po prostu Scrum Guide + dodanie kilku metod do jego implementacji. Wszystko to jestem w stanie wygooglować w ciągu parunastu minut i zdobyć taką samą wiedzę. Ja wiem, że rynek jest teraz taki, że ludzie wolą mieć podane jak na tacy i broń boże nie czytać, tylko żeby ktoś do nich mówił, więc na to jest ogromny popyt. O tym już wspomniłem na początku. Jednak merytorycznie nie widzę tu jakiejś wartości dodanej (poza animacjami, które z definicji mój umysł ignoruje) od tego co już jest. I są nawet blogi i strony, które kondensują tę wiedzę za darmo.

Profesjonaliści, którzy chcą lepiej zrozumieć zawiłości Scruma

To zdanie jest zdecydowanie na wyrost, bo jak sami zaznaczacie ten kurs jest dla początkujących głównie i są tam praktycznie wyłącznie podstawy.

edytowany 2x, ostatnio: sabat24, 2019-02-25 10:12

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0