Dlaczego warto uczyć się Haskella, czyli gratka dla entuzjastów programowania funkcyjnego oraz tych, którzy chcieliby zagłębić jego tajniki.

Już we wtorek, 6 grudnia, zapraszamy na kolejny wykład z cyklu IT Akademii j-labs, który realizujemy we współpracy z Biurem Karier i Promocji Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

TEMAT: Dlaczego warto uczyć się Haskella?
Haskell jest statycznie typowanym czystym językiem funkcyjnym. Przez dwie dekady próbowano utrzymać wobec niego status języka akademickiego, ale w ostatnich latach coraz częściej używany jest produkcyjnie. Trudno jednak podejrzewać, by stał się językiem mainstreamowym. Mimo to warto się go nauczyć, gdyż otwiera on szybko i skutecznie oczy na świat programowania funkcyjnego. W prezentacji autor postara się pokazać, które elementy języka mają tak wielkie znaczenie dla rozwoju umiejętności programowania, skupiając się na takich aspektach jak: komponowalność, programowanie na typach i izolacja efektów ubocznych.

PRELEGENT: Adam Szlachta
jest entuzjastą programowania funkcyjnego, w szczególności w językach statycznie typowanych. W swojej zawodowej karierze używał takich języków jak Haskell, Scala, Java, Python, JavaScript, C++, C# i innych. Uczestniczy w studiach doktoranckich na AGH. Poza programowaniem zajmuje się tworzeniem muzyki, fotografią i filozofią oraz jest miłośnikiem szachów japońskich

Kiedy?: 6 grudnia, godz. 18:00-20:00
Gdzie?: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Uniwersytet Jagielloński Kraków, Sala: A-1-06
Rejestracja: http://www.itakademia.j-labs.pl/
WSTĘP WOLNY!