Serdecznie zapraszam na spotkanie IT talk we Wrocławiu!

IT talk, to otwarta wspólnota, której uczestnikiem może zostać każdy zainteresowany branżą IT. Na cyklicznych spotkaniach przedstawiane są prezentacje skierowane do menedżerów projektów, programistów, testerów, administratorów systemów IT oraz studentów.

Spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 18 w biurze DataArt (Plac Grunwaldzki 23, Wrocław). Mapa: https://goo.gl/FQTtMf

Temat: Event Loop v Firebase.

Program:
“Event loop w JavaScript. Jak to działa?” - Valentyn Vinogradskiy, JavaScript Developer, DataArt. Prelekcja odbędzie w języku angielskim.

Z tej prezentacji dowiecie się o tym, jak działa pętla obsługi zdarzeń w przeglądarce internetowej i środowisku node.js. Pogadamy również o Call Stacku, Web API, Event Queue oraz o tym, w jaki sposób możemy łączyć te elementy. Ponadto, będziemy rozmawiali o zadaniach typu mikro i makro oraz o tym, jak to wszystko wpływa na renderowanie stron internetowych.

„Firebase jako jednolita platforma do analityki aplikacji mobilnych” - Nikolay Vinogradskiy, JavaScript Developer, DataArt. Prelekcja odbędzie w języku angielskim.

Prezentacja będzie poświęcona rozwiązaniu Firebase oraz o tworzeniu aplikacji mobilnych i zarządzaniu procesem developingu bez konfigurowania serwera do backendu. Ponadto, dowiecie się o tym, jak używać platformy we właściwy sposób (biorąc pod uwagę to, że Firebase nie jest bazą danych SQL), w tym o kilku funkcjach do przechowywania i zarządzania danymi z użyciem tego rozwiązania. Autor zaprezentuje także połączenie Firebase z nowoczesnymi frameworkami, takimi jak Angular2 and NativeScript, w celu przyspieszenia procesu developingu, a później skupi się na wdrażaniu wyżej wymienionych technologii.

Udział w spotkaniach IT talk jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona! Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w spotkaniach IT talk, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego pod tym linkiem: goo.gl/oQnw2K**