Cześć,
Poszukuję chętnego Flutter developera do wspólnego projektu który powoli zbliża się do stanu MVP 🙂 W skrócie jest to skrzyżowanie platformy społecznościowej z forum internetowym które jest wypełnione wodotryskami służącymi do grania zdalnie w RPG fabularne - aplikacja pozwalająca zakładać swoje pokoje na "własnych" warunkach, wpuszczać tam wybranych graczy i grać w RPGi w formie pisanej (bez żadnego video). W przyszłości przewiduję więcej f-cji społecznościowych oraz stworzenie "modułu" pozwalającego trzymać MG wszystkie potrzebne i wygodne rzeczy do prowadzenia sesji - również offline. Do tej pory współpracowałem z bardzo dobrym programistą który zajmował się stroną Flutterową, lecz niestety z przyczyn rodzinnych nie może dalej zajmować się tą aplikacją. Szukam po prostu kogoś kto teraz mi to ogarnie, zwłaszcza, że ostatnio grzebałem tam ja i średnio oceniam jakość swojego kodu w Darcie 🙂 Złote czasy pisania tej aplikacji przypadają na rok 2018, więc sporo rozwiązań w niej zastosowanych może być już przestarzałych. Pisana wedle bloc pattern, ale sam ze swoją wątłą wiedzą mogę określić, że jest tam sporo rzeczy do poprawy.

Jest to takie trochę mRPG ale docelowo bardziej nastawione na łączenie ludzi w pewną społeczność, dobieranie graczy i mg do siebie nawzajem, wystawianie im wzajemnie "ocen" oraz ściągania i dzielenia się przebytymi sesjami. W związku z tym, nie może to być "zwykłý chat" jak mRPG bo wiadomo jacy ludzie są i łatwo mogą komuś zepsuć rozgrywkę, dlatego aplikacja pozwala na sterowanie samym sposobem rozgrywania gry. Można blokować pisanie ludziom pomiędzy kilka wiadomości MG, przydzielać każdemu określoną ilość "prawa głosu" lub po prostu przekazywać token speakera który pozwala w danej chwili pisać tylko jednej osobie. Chciałbym, by MG mógł skonfigurować sobie swój "pokój" marzeń na wszelakie sposoby tak, by móc szybko eliminować toksyczne zachowania. Dochodzi do tego jeszcze system ocen użytkowników, wzorowany na tym systemie honoru z LoLa, gdzie po prostu gracze po każdej grze mogą oceniać siebie nawzajem, więc MG może po prostu ograniczyć pokój tylko dla ludzi z odpowiednią ilością "honoru". Obecny stan aplikacji możecie podpatrzeć o tutaj: www.medeis.net. Aplikacja buduje się też na mobile. Od razu mówię, że backend jest sporo "do przodu" w stosunku do fluttera, więc wiele funkcjonalności czeka tylko na zaimplementowanie :)

Jeżeli to ruszy, mam jeszcze ogrom pomysłów jak to rozwijać i chciałbym z czasem dodać do tego funkcjonalności "przybornika" tak by MG mógł sobie zapisywać przedmioty, czary, NPC, przygody i wszystko co jest mu potrzebne do gry, także w trybie offline. Pomysłów jest multum, więc roboty jak się wkręcimy będzie na całe lata :)

Projekt ma przede wszystkim służyć do wspólnego kodowania, nauki nowych rozwiązań oraz jako hobbistyczny pożeracz czasu. Może w przyszłości założymy jakiegoś patreona czy coś - ale w chwili obecnej żadnych pieniędzy z tego nie przewiduję.

Backend jest napisany w django channels, komunikacja w po menu opiera się na REST, komunikacja między graczami to WS, zaimplementowany jest także SSE, który odświeża ludziom widoki w zależności od zmian innych ludzi. Całość trzymana w postgresie i cassandrze. Ikonki używane w aplikacji są przeze mnie licencjonowane, mam ich pare GB więc samą grafikę możemy sobie odpuścić :)

Gdyby ktoś miał za dużo wolnego czasu i chciał go poświęcić na wspólne kodowanie - zapraszam po szczegóły 🙂 Zależy mi przede wszystkim na osobie zaangażowanej, gdyż muszę przyznać, że samemu jest mi bardzo ciężko zmotywować się do pracy, a z kimś u boku robota idzie conajmniej 3 razy szybciej :) Wystarczy mi, by ktoś usiadł nad tym kilka godzin w tygodniu :) Jeszcze raz zapraszam :)

www.medeis.net <- aplikacja i server są w trybie debug, więc potrafią czasami trochę zmulić :)

W załączniku docelowy wygląd aplikacji, który chciałbym uzyskać na początek :)