Wspólny projekt

1

Cześć, szukam ludzi do wspólnego projektu które zaczynają lub znają już jakieś podstawy Javy i Springa.

Chciałbym żeby praca opierała się na zdzwanianiu się zdalnie kilka razy w tygodniu i pisanie aplikacji. Wydaje mi się ze to ułatwi prace przede wszystkim dlatego ze w razie problemu możemy zawsze dopytać kogoś z zespołu i zwiększy to motywacje do pisania aplikacji.

Mam kilka pomysłów na projekty ale jestem tez otwarty na propozycje. Proponuje żeby zacząć od czegoś małego sprawdzić jak działa współpraca i później dopisywać kolejne moduły albo zrobić coś nowego.

Chętnych proszę o wiadomość prywatna

2

Trochę mało zachęcająco to brzmi bo nie tylko Ty miewasz pomysły.
Mógłbyś przedstawiłbyś, któryś z tych pomysłów? Może masz już jakiś projekt albo przynajmniej koncepcję/ideę, którą chcesz się podzielić?

0
katakrowa napisał(a):

Trochę mało zachęcająco to brzmi

a ja coś sprzedaje? Szukam ludzi którzy maja czas i chęci, których nie muszę do niczego zachęcać, którzy robią to bo to lubią

nie tylko Ty miewasz pomysły.

haha trudno z tym polemizować, życzę wszystkim żeby tez miewali pomysły. Tak trzymać

Mógłbyś przedstawiłbyś, któryś z tych pomysłów? Może masz już jakiś projekt albo przynajmniej koncepcję/ideę, którą chcesz się podzielić?

Czekam na wiadomości prywatne, wtedy spotkam się z chętnymi online i ustalę szczegóły pracy. Jeśli ktoś nie ma na tyle zapału żeby napisać wiadomości prywatnej to bardzo źle to prognozuje i raczej i tak nic by z tego nie wyszło

3

No to z takim podejściem nikogo nie znajdziesz. Nikomu nie będzie się chciało tracić czasu. Jak szukasz pracy, to wolisz oferty typu Dam pracę. Więcej info na mailu? Nikt na takie coś nawet nie spojrzy.

4

Plus za inicjatywę (wspólne projekty z początkującymi to dobra rzecz), ale musisz podać więcej szczegółów, a przede wszystkim zawrzeć całą dyskusję na forum, a nie cichaczem w peemkach.

2

Nie mam ochoty uczestniczyć w jakimś tajemniczym projekcie, bo autor nie chce się podzielić pomysłem albo go nie ma. W tym drugim przypadku to w ogóle jest niepoważne, bo pomysły to ja sobie sam mogę wymyślić i zrobić. Autor wątku chyba zapomniał, że po drugiej strony siedzą ludzie a nie małpy. Każda z tych osób ma swoje sprawy i większość ceni swój czas na tyle, że nie chce im się nawet odpowiedzieć na tak niejasno napisany wątek. Lepiej byłoby nie zawracać ludziom d**y takimi zaczepkami.

0
serek napisał(a):

No to z takim podejściem nikogo nie znajdziesz. Nikomu nie będzie się chciało tracić czasu.

Mam nadzieje ze się mylisz i nie uważam żeby wspólny projekt z innymi ludźmi był strata czasu. Uważam ze dzięki wspólnemu projektowi można się wiele nauczyć w dużo szybszy czasie, ale to już jest moja prywatna opinia i nie każdy musi się z nią zgodzić.

Jak szukasz pracy, to wolisz oferty typu Dam pracę. Więcej info na mailu?

Nie traktujmy tego jako oferty pracy bo ja nie mam zamiaru nikomu za to płacić ani nikomu nie każe sobie za to płacić. Traktuj to raczej jako luźną propozycje spędzenia wolnego czasu wydaje mi się ze w całkiem ciekawy sposób.

Podkreślam nie robię tego dla jednego szczególnego projektu, szukam ludzie chętny do projektów, do wspólnej pracy. Moim zdaniem nie ma sensu wymyślać projektu dopóki nie znajdę chętny ludzi, nie będę wiedział co zespól potrafi a czego nie potrafi i ile czasu dana osoba ma zamiar przeznaczyć na taki projekt.

0

Nie no kurcze nie przesadzajcie :D Przecież OP nie chciał w ciemno brać wkładu pieniężnego w jakiś projekt, po prostu szuka kogoś do projektu po godzinach. Sam jestem w podobnej sytuacji, tyle że nie mam pomysłów za co się zabrać, tak więc chętnie dołącze do takiej inicjatywy

1
Emdzej93 napisał(a):

Nie no kurcze nie przesadzajcie :D Przecież OP nie chciał w ciemno brać wkładu pieniężnego w jakiś projekt, po prostu szuka kogoś do projektu po godzinach. Sam jestem w podobnej sytuacji, tyle że nie mam pomysłów za co się zabrać, tak więc chętnie dołącze do takiej inicjatywy

Myślę, że rozumiem twój punkt widzenia, podobnie jak autora. Ja ze swojej strony chciałbym pokazać takiej osobie trudności związane z projektem zespołowym. To może wyglądać jak rzucanie kłód pod nogi. Na forum przynajmniej można pytać, rozmawiać. Jak już zaczniesz projekt i zespół się sypie, to możesz zostać sam i nie wyjdzie.

2

Przez wiele lat brało się udział w różnych projektach grupowych i darmowych. Autorzy i pomysłodawcy jednak w każdym przypadku przedstawiali swój pomysł tak by potencjalni zainteresowani mogli się z tematem zapoznać i w ogóle ocenić czy są zainteresowani. Brak tych wstępnych deklaracji jest w mojej opinii i doświadczeniu równoważny z zakończeniem prac nad pomysłem na etapie powstania pomysłu :-)

Gdy samemu chciałem zachęcić do działania innych także zaczynałem od przygotowania konceptu / wstępnej dokumentacji. Ostatnia tego typu moja koncepcja zaprezentowana była w postaci dokumentu (załącznik) Po jego przedstawieniu (na innym forum) znalazło się kilka osób zainteresowanych. Przez pewien czas wymienialiśmy opinie i pomysły... Niestety ... jak i wielu podobnych "pospolitych ruszeniach" wciąż nic z tego nie wyszło ... jednak bez tego wstępu nawet by się nie zaczęło (temat ledwo żyje ale jeszcze całkiem nie zdechł - inna sprawa, że z perspektywy czasu pomysł wydaje się być mocno średni).

Na różnych forach także i tym co chwilę pojawiają się pełni entuzjazmu pomysłodawcy jednak czy kiedykolwiek doczekaliśmy się ukończonego dzieła?
Ja na polskich forach takiego cuda jeszcze nie widziałem :-)

Inna sprawa, że jeśli samemu autorowi się nie chce przedstawić swojej koncepcji w ciekawej formie to trudno oczekiwać, że będzie traktowany poważnie i ktokolwiek będzie chciał do niego dołączyć.

Są też pomysły, które wstępnie wypaliły ... np. https://viaboo.com/ - zaczęło się dokładnie od tego, że ktoś rzucił pomysł a ja ze znajomym postanowiliśmy dołączyć. Z założenia była to robota za darmo dla idei i zdobywania doświadczenia jak coś wyjdzie to wyjdzie jak nie to ch... najwyżej nie wyjdzie. Teraz po 2 latach zabawy zaczynamy myśleć o rozwoju tego czegoś coraz poważniej i może skomercjalizowaniu pomysłu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0