Wątek przeniesiony 2020-12-21 08:49 z Kariera przez cerrato.

Ostrzeżenie - atak hakerski

1

Tak tylko tu wkleję. Bo komuś coś się pomyliło.

Zachowanie realizujące znamiona przestępstwa określonego w art. 190 § 1 kk (groźba karalna) polega na grożeniu innej osobie popełnieniem przestępstwa (zbrodni lub występku) na jej szkodę lub szkodę osoby jej najbliższej.

Polski kodeks karny przewiduje karalność przestępstw dokonywanych przez hakerów w dziale XXIII - przestępstwa przeciwko ochronie informacji oraz w dziale XXV - przestępstw przeciwko mieniu. Przestępstwem jest bezprawne uzyskiwanie informacji poprzez przełamanie elektronicznego zabezpieczenia, niszczenie, uszkadzanie lub usuwanie informacji, utrudnianie posługiwania się nią oraz zakłócanie lub uniemożliwianie automatycznego gromadzenia takich informacji. Karalne jest też zakłócanie pracy systemów gromadzenia lub przesyłania danych poprzez uszkodzenie lub zmianę danych informatycznych, a także udostępnianie haseł, urządzeń lub programów komputerowych przystosowanych do popełniania przestępstw komputerowych.

0

śmiejcie się. miałem wczoraj buffer overflow, do dziś szukam wskaźnika, a już praktycznie poniedziałek
nie ma żartów

1

gdzie będzie można przeczytać writeup z całej akcji?

coś czuję, że to będzie jeden z tych hacków, które określa się mianem state of art, a cała branża security zostanie pchnięta do przodu, jakieś łatki do kernela pójdą itd.

0
ostrzegacz napisał(a):

Zabezpieczcie swoje dane oraz poufne informacje, które udostępniliście

O jakie dane i poufne informacje chodzi i co w tym kontekście oznacza "udostępnienie"? Pytam z ciekawości, a późna pora wysłania posta nie oznacza, że ze strachu nie mogę zasnąć <udaje_twardziela>

2

@Burmistrz:

o twoje nudesy które rozsyłałeś na PW w zamian za łapki przy postach ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0