Zmiana nazwy grupy "Programowanie - pozostałe zagadnienia" na "IT" i przenosiny kategorii.

3

Jeśli @Adam Boduch nie ma nic przeciwko, proponuję przesunąć odrobinę profil 4p w stronę IT i zmienić nazwę działu (grupy) "Programowanie - pozostałe zagadnienia" na "IT". Wtedy:

  1. przeniosłoby się do niego kategorię "Bazy danych", a w niej byłyby zarówno wątki o programowaniu baz danych, jak i ich administracji,
  2. przeniosłoby się do niego kategorię "Hardware/Software",
  3. przeniosłoby się do niego kategorię "Dev/Ops".

Korzyści:

  1. wszystkie wymienione kategorie byłyby w lepszych miejscach (moim zdaniem lepszych),
  2. liczba działów (grup) nie zmieniłaby się.

//----------------------------------

Ten wątek jest wynikiem dyskusji w wątku Przeniesienie Hardware/Software do "Programowanie - pozostałe zagadnienia" gdzie tytułowy pomysł został odrzucony, jednak pojawił się ciekawy pomysł od @Silv, który uznaliśmy jest warty osobnej dyskusji. Źródłowy problem, który podniosłem to fakt, że kategoria Hardware/Software jest kategorią techniczną a mimo to, znajduje się w grupie z kategoriami nie technicznymi. Oryginalny post @Silv TUTAJ

2

Wtedy algorytmy będą w trochę dziwny miejscu, bo to raczej CS a nie IT.

0

Nie pomyślałem o tym. Można kategorię dział nazwać "CS & IT" zamiast "IT".


UPDATE Oczywiście nie "kategorię", tylko "dział" (albo "grupę"). :)

2

Z racji, że od ~10 lat tak wygląda moje forum:
screenshot-20220429083551.png
to oczywiście zagłosowałem za pozostawieniem działów tak jak są, bo w przeciwnym wypadku hardware/software, do którego chętnie zaglądam wyląduje w kategorii, która mnie mniej interesuje i od zawsze jest zwinięta. To mi przypomina trochę głosowanie Kukiza i powtarzanie ankiet póki wynik nie będzie odpowiadał postawionej tezie. Szczególnie, że w poprzednim wątku padł absurdalny argument, że opcja, która wygrała dostała głosy od botów. Obstawiam, że autor w tym wątku uzna to samo? ;-)

3

Ja kiedyś proponowałem mniej inwazyjny podział polegający na rozdzieleniu języków od technologii ale jakoś temat umarł Rozdzielenie języków od technologii w widoku kategorii

KamilAdam napisał(a):

języki i technologie to najdłuższa grupa kategorii. Łącznie 14 kategorii. Jeśli rozdzielić by je, byłoby 8 kategorii języków programowania (wliczając inne języki programowania) oraz 6 technologi. IMHO byłoby to przejrzystsze, zwłaszcza na widoku mobilnym którego ostatnio głównie używam. Co o tym sądzicie?

1

@Marooned:

To mi przypomina trochę głosowanie Kukiza i powtarzanie ankiet póki wynik nie będzie odpowiadał postawionej tezie.

Ten wątek powstał ponieważ osoby, którym nie podobał się mój pomysł i zagłosowały na nie, wyraziły poparcie dla pomysłu @Silv. Dowód TUTAJ i TUTAJ

Szczególnie, że w poprzednim wątku padł absurdalny argument, że opcja, która wygrała dostała głosy od botów. Obstawiam, że autor w tym wątku uzna to samo?

Proszę mnie nie oczerniać, to nie był mój komentarz. Ten wątek powstał właśnie dlatego, że uważam inaczej. Temat byłem gotowy zostawić od razu jak zobaczyłem wyniki, zobacz mój drugi post w temacie. Sugeruję, żebyście pomiędzy moderatorami wyjaśnili sobie tą sprawę i nie wciągali mnie w to.

EDIT

A wracając do tematu, @Afish IMHO ma rację w

Wtedy algorytmy będą w trochę dziwny miejscu, bo to raczej CS a nie IT.

Mimo, że cały czas chciałbym Hardware/Software poza Inne to faktycznie proste przemianowanie docelowej grupy na IT też nie jest idealne.

2

Widzę, że generalnie pomysł się podoba, ale autor ustawił ankietę na 7 dni. Dajmy więc jeszcze szansę wypowiedzenia się ludziom, którzy wrócą z majówki ;)

@Marooned: zawsze możesz mieć daną sekcję rozwiniętą, ale ukryć po prostu kategorie, które Ciebie nie interesują.

2
Marooned napisał(a):

Szczególnie, że w poprzednim wątku padł absurdalny argument, że opcja, która wygrała dostała głosy od botów.

To był tylko żart! Przecież od zawsze wiadomo, że boty nie mogą głosować w ankietach. :D


Jak pisałem w tamtym wątku, Hardware/Software nie powinien znajdować się między kategoriami off-topowymi, dlatego też wypada znaleźć mu lepsze miejsce. Jeśli do tego potrzeba zmienić nazwę grupy, to nie widzę problemu. W sumie to nawet tych nazw grup na co dzień nie zauważam, więc obojętne mi to jak się nazywać będą. A co do przenosin wymienionych trzech działów, to wg mnie jest to krok w dobrą stronę.

Dodatkowo, sugeruję jeszcze przesunięcie kategorii Społeczność na pierwsze miejsce w swojej grupie oraz przeniesienie Ogłoszenia drobne do działu z Oceny i recenzje, na sam koniec.

Poza tym, nazwa Hardware/Software powinna być zmieniona na Hardware i Software.

2

Ja tylko odświeżam temat z przypomnieniem, że ankieta niedługo wygaśnie, więc jeszcze ostatnia szansa by zagłosować.

0

Nie. Ale nie zagłosowałem, bo ankieta już wygasłaKliknij czemu nie? Bo "Programowanie - języki i technologie " to też IT. Moim zdaniem nie ma sensu i jest to nielogiczne. Czemu tylko wspomniany dział to według autora IT? To szerokie pojęcie.

Jedyne z czym bym się zgodził, to że Hardware/Software średnio pasuje do tematyki pozostałych kategorii w grupie, ale chyba zaproponowane rozwiązanie nie jest zbyt dobre. Może by było lepiej zrobić Hardware,Software jako grupę, a wewnątrz dwie oddzielne kategorie: Hardware i Software.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1