Przeniesienie Hardware/Software do "Programowanie - pozostałe zagadnienia"

0

Dział Hardware/Software to dział techniczny i jego miejsce pomiędzy działami Offtopic i Społeczność zaczyna jawić mi się nieco nie na miejscu. Chciałem sprawdzić czy jestem odosobniony w takim przekonaniu.

0

Jeśli przyjąć za profil całego 4p "IT", to zgodzę się, że wygląda trochę, że kategoria "Hardware/Software" (uspójnijmy słownictwo, nie "dział") jest nie na miejscu. Natomiast jeśli przyjąć za profil 4p "programowanie", to już wydaje mi się to dla tej kategorii jedyne dobre miejsce.

1

Fair enough. Mnie to jednak razi, że punktowana kategoria techniczna jest na samym dole z offtopic czy flame. Ale widać jestem w mniejszości.

2

Zgadzam się z @several, że grupa Inne to nie jest dobre miejsce dla Hardware/Software i trzeba ten dział przenieść do innej grupy. Musi się znaleźć razem z innymi kategoriami technicznymi, jednak do grup dotyczących programowania nie pasuje. No i trochę w kropce jesteśmy, bo przenieść by pasowało, ale cholera wie gdzie.

3

a jakby zmienić opis drugiej grupy z Programowanie - pozostałe zagadnienia na Programowanie I pozostałe zagadnienia - wtedy dałoby się tam przenieść hardware bez robienia prostytutki z logiki, a jednocześnie kolega @several czułby się zaspokojony ;)

7

Jeśli @Adam Boduch nie ma nic przeciwko, proponuję przesunąć odrobinę profil 4p w stronę IT i zmienić nazwę działu (grupy) "Programowanie - pozostałe zagadnienia" na "IT". Wtedy:

  1. przeniosłoby się do niego kategorię "Bazy danych", a w niej byłyby zarówno wątki o programowaniu baz danych, jak i ich administracji,
  2. przeniosłoby się do niego kategorię "Hardware/Software",
  3. przeniosłoby się do niego kategorię "Dev/Ops".

Korzyści:

  1. wszystkie wymienione kategorie byłyby w lepszych miejscach (moim zdaniem lepszych),
  2. liczba działów (grup) nie zmieniłaby się.

@cerrato: właśnie o tym piszę, czemu mnie wyręczasz, jak możesz tak częściowo? :P

1

Te zmiany wyglądają sensowne. Tylko co z tymi dwunastoma osobami, które odpowiedziały, że jest dobrze tak jak jest? Niektóre może by i zmieniły zdanie, ale gwarancji nie ma.

2

Istotne spostrzeżenie. Myślę, że warto zauważyć, że moja propozycja jest różna od każdej opcji ankiety (przynajmniej dla mnie). W związku z tym trudno powiedzieć, czy osoby głosujące w ankiecie na którąkolwiek opcję są za czy przeciw mojej propozycji.

(Nawiasem mówiąc, nie wiem, czy to jest całkowicie moja propozycja. Pamiętam, że była o takich przenosinach kategorii na forum mowa kiedyś. Ale nie pomnę, gdzie i kiedy. Może zapożyczyłem to od kogoś nieświadomie).

2
several napisał(a):

Tylko co z tymi dwunastoma osobami, które odpowiedziały, że jest dobrze tak jak jest?

Nic — można uznać, że to boty głosowały, skoro nie zechciały uargumentować swojego wyboru.

Zawsze można też utworzyć nową grupę, skoro żadna istniejąca nie pasuje.

3

jeżeli zamiast grupy Programowanie - pozostałe zagadnienia będzie IT to zmienię zdanie, ale aktualnie Hardware/Software najbardziej pasuje do grupy Inne (chodzi o nazwę grupy a nie towarzyszące w grupie działy).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1