Wątek zablokowany 2022-04-25 15:33 przez Marooned.

Shalom - czy chcemy powrotu?

4

Zainspirowany tym wpisem - https://4programmers.net/Forum/Spolecznosc/348231-ostatnie_pozegnania_z_uzytkownikami?p=1841550#id1841550 a konkretnie komentarzami zakładam niniejszy watek.

Wydaje mi się, że za wiele nie trzeba dodawać, chyba wszystko zostało tam zapisane, Shalom przedstawił swoją opinię.
ALE
Z tego co pisaliście, to wynika, że nie pokrywa się ona z odczuciami większości ludzików z 4P. Oczywiście - Szalom może czuć, że nie pasuje i ma do tego prawo. Pytanie, które tutaj zadajemy jest inne - czy społeczność 4P też tak uważa, czy to jest jednostronne odczucie?

Ja ze swojej strony dodam, że jakoś nigdy blisko z nim nie byłem, parę razy dostałem od Niego jakieś niemiłe docinki czy złośliwości. Wiele razy nie podobał mi się/drażnił mnie jego sposób bycia i zwracania się do innych - taki z pogardą, pisany z perspektywy kogoś znacznie mądrzejszego i lepszego. OK, miał ku temu podstawy - bo wiedzą przebijał 99% z nas, pracował w totalnie odjechanym miejscu, do tego wygrywał różne CFT'y i inne konkursy. Ale właśnie po tym się poznaje wielkich ludzi, że im sodówka nie uderza. Największy szacunek ma taki profesor, który umie traktować nieogarniającego studenta z szacunkiem i ciepłem, a nie wyśmiewać i obrażać.

Tak samo - jako moderator - też ostatnio mam wrażenie, że nie do końca się sprawdzał. Chociażby dwie ostatnie sprawy - najpierw, gdy pagon zaczął obrażać prosiaczka i nazywać go męskim członkiem przez CH to Shalom zamiast zareagować to jeszcze z tego śmieszkował. A później, w wątku dot. fingerprintów, zaczął obrażać OP'a, wdawać z nim w pyskówki i pisać, że ma autyzm. Było to słabe i raczej nie na miejscu. Często w rożnych watkach sam poprawiałem formatowanie, mimo że poniżej Shalom się w nich udzielał, więc powinien zwrócić na to uwagę. Świadczy to o tym, że chyba się wypalił jako moderator. Zresztą - sam o tym pisał w swoim pożegnalnym poście:

Moderowanie zabiera czas, a moderatorzy i admini padają często ofiarą personalnych ataków od trolli. Przybiera to różne formy, jedne bardziej uciążliwe inne mniej, ale dotychczas osobiście zawsze myślałem, że to mała cena za utrzymanie porządku w jednym z fajniejszych serwisów w Polskim internecie. Niestety w ostatnim czasie obserwuje, że użytkownicy (a także niektórzy moderatorzy, w szczególności jeden z nich) mają zupełnie inną wizję porządku niż moja, do tego stopnia, że zachowania trolli są chwalone. To niestety poddaje w wątpliwość sens wykładanego przeze mnie wysiłku. Zwyczajnie nie ma dalej sensu "kopać się z koniem".

Niemniej, żeby była jasność - nie odbierzcie tego jako hejtowanie czy jechanie po Szalomie. Po prostu - mam wrażenie, że się wypalił jako osoba sprzątająca. Bo z byciem moderatorem jest podobnie jak z byciem policjantem - wydaje się, że będzie to łapanie bandytów, pościgi samochodowe i bieganie z pistoletem, a okazuje się, że to głównie papierkowa robota i użeranie się z debilami ;) Tutaj jest podobnie - czasem można strzelić efektownego bana, ale częściej jest to mozolne dodawanie ciapków formatujących kod, wycinanie niepotrzebnych cytatów w postach, scalanie postów jeden pod drugim tego samego autora albo wywalanie offtopujących fragmentów :/

Ale jednocześnie - uważam, że był bardzo wartościowym użytkownikiem, z wielką wiedzą i doświadczeniem, a jego odejście to duża strata dla forum. Stąd moje zaznaczenie opcji numer 1 - to chyba taki rozsądny kompromis. Może, gdy więcej osób się wypowie i okaże się, że jednak chcemy Jego powrotu to da się namówić na zmianę decyzji. Oczywiście - to jego decyzja i nikt go nie zmusi, ale może jak zobaczy, że naszym zdaniem jak najbardziej pasuje do ekipy 4P to zmieni zdanie i da się zreanimować ;)

1

Zagłosowałem na nie, po przeczytaniu Twojego opisu jego zachowań, ale jeżeli by się zmienił to ok.

6

Usposobienie Shaloma było specyficzne. Mi również się ono udzielało przez jakiś czas i z tego powodu nie koniecznie za nim przepadałem jako użytkownikiem. Miał momenty w których jego zachowanie nie było odpowiednie, szczególnie jako moderator. Jednak z perspektywy czasu wydaje mi się, że nie miał złych zamiarów i być może nie było do końca świadomym, że jego styl bycia może komuś uwłaczać. Niemniej zawsze służył pomocną radą i nawet jeśli sposób wypowiedzi nie był do końca "miły", to dostarczał rozwiązanie. Bez wątpienia gość ma ogromną wiedze i się nią dzielił, niejednokrotnie rozwiązując nietrywialne problemy. Sam nie raz wyciągałem z tego wnioski i uczyłem się nowych rzeczy.

Pod kątem funkcji moderatora się nie wypowiem, bo raczej tego nie śledzę, natomiast pod kątem wartościowego dla forum użytkownika, niezaprzeczalnie, Shalom powinien wrócić. Działy techniczne mocną tracą na jego nieobecności.

4

Jestem za, aby wrócił w dowolnej formie jeśli tylko kiedyś zechce. Jako jeden z inspiratorów tego posta chciałbym dać mu informacje, że jego odczucia nie maja potwierdzenia u co najmniej niektórych.
Być może jednak da się go namówić na powrót. Być może kiedyś to przeczyta i powie sobie "Ach i tak kawał dobrej roboty odwaliłem".
Shalom, nie musisz być modem jeśli nie chcesz lub musisz odetchnąć. Nie zbawisz świata, a co niektóre trole i tak wypłyną i lepiej dać im się wygadać niż próbować to naprawiać.

1

Brakuje jeszcze opcji obojętnie mi to. Nie miałem z nim nic ani nie czytałem tych jego 'docinek'. Może musi sobie znaleźć babę i wtedy się zmieni :P

3

Może wrócić ale niech dostaje bany za swoje posty bo często poniża innych. Trzeba go ustawić albo out

2

My sobie mozemy chciec. To od niego zalezy przeciez

0

Z tego co widziałem, on chyba się tak na mnie zafiksował, że wszędzie mnie widział i był zupełnie niewrażliwy na jakąkolwiek argumentacje.

Prosiłem publicznie i na priv, aby przestał, próbowałem argumentować - jak grochem o ścianę.

Ostatnio na priv imputował mi choroby psychiczne i przekonywał że mam luki w pamięci i że to dlatego nie chcę się przyznać do treści, które mi przypisywał, a które w rzeczywistości nie były moje.

Często zdarzało się, że zakładałem nowe multikonta, bo zwyczajnie się go obawiałem, jednak on zdawał się mnie śledzić, zaczepiał mnie i wywlekał publicznie te nowe multikonta, wklejał link do wątku "Napletusa" i sugerował, że to moje.

Tak więc nie wyobrażam sobie jego powrotu jako moderatora.

0

Shalom mi się wydawał zawsze spoko gościem. Nieraz z nim gadałem czy to na priv czy to publicznie i był pomocny oraz ogarnięty. Z tym że to nie były żadne kontrowersyjne tematy, ale jakieś techniczne/karierowe.
Natomiast jeżeli to co up piszą to prawda to faktycznie moderatora nie może mieć. Czy większe konsekwencje to już od administracji zależy.

0

Skoro wszyscy sie zgadzaja, ze gosc jest zwyklym bucem, to jak to sie stalo, ze @Adam Boduch caly czas to zwyczajnie olewal? Zwykly uzytkownik, to po prostu dawno siedzialby z banem, a tutaj typ mial tylko posty usuniete xD
Sorry, ale tego raka wyhodowali nam moderatorzy, bo nikomu nie chcialo sie tego do konca zalatwic

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1