Nowy dział: Linux/Unix

8

Na fali ostatniej mody na ankiety o rozmaite działy, oto i kolejna. Jak się bawić, to na całego. Propozycja obejmuje stworzenie działu Linux/Unix. Obejmowana tematyka:

  • Konfiguracja, administracja i użytkowanie
  • Programowanie systemowe
  • Bash i linia poleceń
  • Programowanie kernela

Dział taki mógłby również potencjalnie wchłonąć do siebie dział DevOps, który cechuje się sam z siebie raczej znikomą aktywnością, a większość podejmowanej tam tematyki tak czy inaczej zahacza o adminowanie *nix-ami.

6

Może dział Administracja serwerami i jako subkategorie dać: Linux, Unix, Windows?

13

A nie od tego jest Dev/ops albo Hardware/Software ?

0

Lol, przecież jest Hardware/Software jak @Shalom napisał

8

Proponuję stworzyć dział na tematy z propozycjami nowych działów!

2
Shalom napisał(a):

A nie od tego jest Dev/ops albo Hardware/Software ?

ProgScibi napisał(a):

Lol, przecież jest Hardware/Software jak @Shalom napisał

Bazy danych to też software a swój dział mają ¯_(ツ)_/¯

0

Programowanie Systemowe to C/C++ albo Rust albo embedded, Bash to inne języki programowania, a konfiguracja to albo Hardware/Software albo devops.

1

W sumie... skoro nawet na studiach jest przedmiot o tej nazwie ( http://krk.prz.edu.pl/karta.p[...]amp;format=v1_html&C=2021 ), to czemu by nie. Studenci będą mieli gdzie zadawać pytania ;)

3

A może Sieci i systemy komputerowe? Niby hardware jest, jednak bardziej on by był pod sprzęt - tj. porady co kupić, rozwiązywanie problemów itp.

5

Ja to w ogóle byłbym za likwidacją działów i używaniem tagów do wszystkiego. Wtedy "działy" działałyby na zasadzie filtrowania tematów po tagach, a do tego każdy mógłby po zalogowaniu mógłby sobie zrobić swoje "działy". Niby jest na forum zakładka "moje tagi" ale mam konto 4 lata i dalej nie wiem jak to działa, do tego mało osób używa poprawnie tagów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0