Wątek przeniesiony 2020-10-21 16:44 z Ogłoszenia drobne przez cerrato.

Szukam kolegów-programistów, którzy szukają kolegów-programistów

2

Cześć,

od kilku lat pracuję zdalnie, wyłącznie dla zagranicznych klientów. Dla własnego zdrowia psychicznego i rozwijania pasji, szukam ludzi, którzy po prostu lubią rozmawiać o programowaniu, chcą się dalej rozwijać, a może nawet stworzyć wspólnie coś ciekawego. Mówiąc wprost - brakuje mi towarzystwa, które dzieli moją pasję do programowania.

Jestem programistą PHP i JS od wielu lat, od niedawna też doszedł Swift i Python. Nie chcę się tu zbytnio rozpisywać. Jeśli czujecie podobny niewykorzystany programistyczny ogień, zapraszam do kontaktu. Idealnie byłoby, gdybyście byli z Poznania, ale jeśli nie, to Skype czy tam telefon to też dużo więcej niż nic :)

6

Tak nie do końca rozumiem, czego chcesz.
Jeśli sobie pogadać - przeciez po to masz forum.
Wrzucasz wątek "dlaczego Java jest lepsza od C#" albo "PHP jako podstawowa technologia webowa" a potem samo będzie się kręcić, będziesz miał możliwość pogadania z różnymi ciekawymi osobnikami ;)

P.S. znam kilka osób z Poznania :D

7

0

Są różne grupy lokalne, które się spotykają i konferencje na których można pogadać w przerwach. Polecam meetup.com. Grupy na facebooku - nie wiem jak w podanych technologiach, albo czy są grupy bez względu na technologie, ale dla dotnetowców są np. Śląska grupa Microsoft, albo Bydgoszcz .Net User Group (podaję, bo może konwencja nazewnicza takich grup dla PHPa jest podobna). Jest też meet.js dla javascriptowców.

6

Ja odpadam wolę mieć normalnych znajomych

2

Możesz zostać moim mentorem :)

1

Ale to nie jest Tinder, pomyliłeś coś. To nie jest miejsce gdzie szuka się kolegów.

2

Ja tam autora wątku umiem zrozumieć. Wiele osób ma znajomych ze szkoły, pracy itp. Autor jest już dawno po studiach, co świadczy pewnie też o tym, że rówieśnicy ze szkoły/studiów dawno żonaci albo zamężni, mają swoje obowiązki, rodziny itp. W pracy też nie za bardzo może się z kimś skumplować. A potrzeba uspołeczniania się i wyjścia z kimś czasami na piwo, albo nawet herbatę jest w pełni naturalna.

0

Uważaj, bo tu ludzie zjadają szybciej niż na elektrodzie :P zresztą, i tak za późno

Ogólnie ciężko Ci będzie tu kogoś znaleźć

0
bearek napisał(a):

Cześć,

od kilku lat pracuję zdalnie, wyłącznie dla zagranicznych klientów. Dla własnego zdrowia psychicznego i rozwijania pasji, szukam ludzi, którzy po prostu lubią rozmawiać o programowaniu, chcą się dalej rozwijać, a może nawet stworzyć wspólnie coś ciekawego. Mówiąc wprost - brakuje mi towarzystwa, które dzieli moją pasję do programowania. [...]

Ja też kilka (chyba już ponad 5) lat temu przyznałem przed samym sobą, że mam podobny problem - przy czym nie było dla mnie aż tak istotne, by ktoś programował - w końcu mam też inne zainteresowania i mogę znaleźć sobie ludzi, z którymi te inne zainteresowania będę dzielił. Mój problem rozwiązałem tylko częściowo (w nie do końca satysfakcjonującym stopniu), ale jednak. Nie wydaje mi się, aby to forum czy jakiekolwiek inne mogło pomóc. Aktywne poszukiwanie kolegów dla wielu dorosłych mężczyzn wiąże się z uczuciem wstydu, a jakby się ktoś spotkał w wyniku takiego internetowego zaproszenia, to trudno się wypierać, że poznanie kolegi było celem samym w sobie.

Ja się w odpowiedzi na Twój wątek nie zgłoszę, bo mieszkam w Warszawie, a rozmowy telefoniczne czy internetowe to nie to samo, co gdy kogoś się spotyka zwyczajnie gdy wyjdzie się z domu.

Lepiej poznawać ludzi na żywo, z własnej okolicy. Jeśli lubisz lub chociaż dobrze tolerujesz sport, to jest to dla dorosłego mężczyzny najbardziej akceptowalna społecznie forma poznawania kolegów. I nie obawiaj się różnicy wieku... często to znacznie młodsi, albo dużo starsi, są bardziej otwarci na znajomość niż rówieśnicy. Dobrymi miejscami do ich poznawania są tzw. siłownie plenerowe oraz boiska.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0