Co wnosi pokazywanie rozwiązań w innym języku, niż ten o którym jest dział?

Odpowiedz Nowy wątek
2019-05-10 13:50

Rejestracja: 6 lat temu

Ostatnio: 19 godzin temu

3

Pewien użytkownik tego forum ma zwyczaj wchodzić w np. dział C/C++ i, w odpowiedzi na pytania programistyczne w tym dziale, publikować jedno-dwu-trzylinijkowce napisane w jakimś Pythonie czy czymś innym.

Wyznaję, że nie rozumiem, co to wnosi?

Tzn tak - poszerzanie horyzontów. Niby trudno zaprzeczyć. Ale w takim razie proszę o prawo prezentacji rozwiązań w każdym języku, jaki znam :) Wątki, jak się domyślam, mogą się wtedy wydłużyć dość mocno istotnie.

Na moją intuicję: B. często język programowania nie podlega wyborowi, tylko jest narzucony przez szkołę/pracę/fakt, że kod, na którym się pracuje, jest w tym jezyku. Dlatego pytania na forum często nie sprowadzają się do "jak zrobić X" - na takie pytanie poprawną jest odpowiedź w dowolnym języku, w szczególności w tym, w którym X się robi najprościej - ale naprawdę sprowadzają się do "jak zrobić X w języku Y". A na takie pytanie zaprezentowanie jednolinijkowca w jakimś innym języku skryptowym po prostu zaśmieca wątek.

Dostrzegam jednak, że inni userzy i moderacja p-dobnie uważają inaczej. OK, nie mam racji - powoli przyzwyczajam się do tego, że zazwyczaj nie mam racji (i nie piszę tego ironicznie). Ale w takim razie czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć, czemu jest inaczej (i czemu ja nie mam prawa wstawić pod takim tematem pięciu postów, każdy prezentujący rozwiązanie w innym języku?)

Masz na myśli tego użytkownika, który przy okazji zachowuje się jak buc i czepia się innych nawet, jak sam ładuje babole w kodzie? ;) - superdurszlak 2019-05-10 14:44
Ostatnio myślałem o tym, żeby wrzucić kod C# w temacie o C++, bo autor posta miał problem ze swoim rozbudowanym kodem, który mógłby zostać zamieniony na jedno małe wyrażenie LINQ. Jednak byłoby to trochę buractwo. - Burmistrz 2019-05-11 22:05
pokazywanie one-linera w jednym języku, gdy ktoś walczy z boilerplate w innym jest jak sypanie soli na ranę :P wiadomo, że czasem łatwiej jest pokazać komuś ideę w jakimś pseudokodzie, szczególnie, jak np. widzi się, jak można rozwiązać czyjś problem a nie zna się języka - ale warto się trzymać zbliżonego poziomu abstrakcji - superdurszlak 2019-05-11 22:09

Pozostało 580 znaków

2019-05-10 15:16
Moderator

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 30 minut temu

Lokalizacja: Wrocław

1

@kmph: a raportujesz takie posty? Bo jak nie, to nie oczekuj, że moderatorzy posprzątają.


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."
O widzisz, ja raportuję posty tego autora, i jakoś nic to nie zmienia. - enedil 2019-05-16 01:00

Pozostało 580 znaków

2019-05-10 15:34
Moderator

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 1 godzina temu

9

Problemem jest to, że często ktoś pisze posta w stylu Nawiasy - pomoc w poprawieniu algorytmu co jest ewidentnym zadaniem domowym. Ok, nie prosi o gotowca, ale z drugiej strony rozwiązanie problemu za taką osobę byłoby trochę nie na miejscu. Podanie rozwiązania w innym języku pozwala mi na pokazanie idei, pokazanie, że ona działa (bo można to uruchomić i sprawdzić działanie) a jednocześnie nie daje "gotowego rozwiązania". Autor musi się dalej trochę pogłowić, sprawdzić co się dzieje i zrozumieć podany kod by potem móc go przetłumaczyć na znany mu język.

Osobną sytuacją jest, gdy ktoś ewidentnie prosi o gotowca, wtedy dla czystego trolowania podaje się rozwiązania w stylu tego.


drugi z linków - cudowny. Szkoda, że w dziale "perełki" nie można plusować :( - cerrato 2019-05-10 16:05

Pozostało 580 znaków

2019-05-10 16:15

Rejestracja: 3 lata temu

Ostatnio: 1 minuta temu

1

Na SO widziałem rozwiązania w pseudokodzie albo w Pythonie (prawie to samo:)) i spoko.


Pozostało 580 znaków

2019-05-11 20:58
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 8 minut temu

2

Jeśli ktoś pyta o algorytm czy metodę, to jest to niezależne od języka, nawet jeśli autor błędnie umieścił wątek w dziale językowym (bo mu potrzebne w takim języku akurat).


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0