Reklamy na mikroblogu.

23

Lubię zaglądać na mikroblog ponieważ można poczytać o wydarzeniach z życia userów, operacje oczu, gry furiosa, nad jakimi projektami pracują, jakieś ciekawe zdarzenia, zmagania z programami, serwerami, czy po prostu się razem pośmiać itp. lecz ostatnio zauważam coraz większy natłok (pseudo)komercyjnych wpisów, które zajmują z 3/4 contentu, matt-gry, jostjoin.it, devdnv, bulldogjobs, xamarin, oferty pracy, szkolenia, robi się powoli burdel bez kontroli.
Zastanawiam się czy (jeśli te firmy nie sponsorują serwera forum co rozumiem jak najbardziej) nie można by tym działalnościom komercyjnym wydzielić jakiegoś bloku (który można wyłączyć w opcjach) i niech tam się wywnętrzają, a mikro zostawić dla prywatnych jako piaskownica i pogaduszki programistycznych zboczuchów.
(i wesołych świąt dla wszystkich przy okazji)
echo 'pozdro';

1

@czysteskarpety: na administratora! Mój głos masz jak w (nie greckim) banku.

0

Nie są to wpisy sponsorowane (gdyby były to byłyby oznaczone :)).

Fakt, że w/w serwisy robią sobie darmową reklamę. Powinniśmy zając jakieś stanowisko w tej sprawie gdyż póki co nie jest to w żaden sposób regulowane i sami nie wiemy dokładnie co powinniśmy zrobić w tej sprawie :)

Innymi słowy, czy pozwalamy na spam (w miarę możliwości) na mikro czy też nie ..

0

Raczej bym tych wpisów spamem nie nazywał, bo nie są to często pojawiające się wpisy o takiej samej treści – każdy wpis jest o czymś innym. Mimo wszystko faktycznie przydałoby się zrobić coś, aby rozdzielić wpisy użytkowników od wpisów innych serwisów.

Póki co kategoria Mikroblogi ma dwie zakładki: Wszystkie wpisy i Moje. IMO dobrym rozwiązaniem byłoby dodanie kolejnych dwóch zakładek dla wpisów linkujących inne serwisy oraz tych użytkowników. Czyli łącznie byłyby cztery zakładki: Wszystkie (zawierające wszystko co popadnie), Użytkowników (tylko zwykłych użytkowników), Sponsorowane (lub po prostu innych serwisów) oraz Moje. Do bazy można dorzucić pole przechowujące aktywną zakładkę, tak jak ma to miejsce w przypadku forum.

Problem w tym, że system nie ma póki co mechanizmu do automatycznego rozpoznawania ani użytkowników, którzy umieszczają wpisy na blogu linkując swój serwis, ani też do rozpoznawania samych wpisów. Jedyne co mi przychodzi do głowy to ustawianie każdemu takiemu użytkownikowi specjalnej grupy (bo grupy są obsługiwane) i na tej podstawie filtrować wpisy dla tych hipotetycznych nowych zakładek.

Natomiast jeśli chodzi o samo ”sponsorowanie” (czy ma to się wiązać z jakimiś płatnościami czy nie) to się nie wtrącam, bo kwestie finansowe to nie moja sprawa. Ten temat @Adam Boduch musiałbyś sam rozgryść.

1
Adam Boduch napisał(a):

Fakt, że w/w serwisy robią sobie darmową reklamę. Powinniśmy zając jakieś stanowisko w tej sprawie gdyż póki co nie jest to w żaden sposób regulowane i sami nie wiemy dokładnie co powinniśmy zrobić w tej sprawie :)

Jak to co, kosić hajs w blokach reklamowych, a resztę blokować :)

0

Może rozwiązanie pośrednie:

1) Jeżeli użytkownik jest aktywny normalnie na forum (>100 postów, >500 postów?), w sensie udziela się w wątkach merytorycznych (a nie w duperelach), jego aktywność jest rozłożona w miarę równomiernie między forum a mikroblog (a nie że najpierw odpisał na 100 problemów typu czy programować i co z są zrobić, a potem siedzi tylko na mikroblogu i reklamuje) to na jego "reklamy", ale takie w miarę dyskretne i z umiarem, przymknąłbym oko. Na jego sygnaturkę też.

2) Jeżeli użytkownik aktywny jest głównie na mikroblogu i głównie reklamuje, to bym te posty wywalał, no chyba, że chce płacić <bardzo dużo> za wpis. Dlaczego tego lepiej nie monetyzować (zakładam, że @Adam Boduch głodem nie przymiera)? Bo pełno w sieci jest już reklam i blogów "partnerskich", wyskakuje to z co drugiego śmiecioserwisu, do urzygania jest tego. Trzeba tracić czas mózgownicy na ocenianie, czy nie czytamy przypadkiem materiału sponsorowanego w formule tzw. reklamy natywnej, zanim znajdziemy coś wartego uwagi. Jeszcze tutaj trzeba to czytać? Wolałbym, aby jakiś poziom to trzymało...

8

Bo pełno w sieci jest już reklam i blogów "partnerskich", wyskakuje to z co drugiego śmiecioserwisu, do urzygania jest tego.

Te wszystkie śmieszne noflufy, buldogi, timkłesty i inne tego typu spamerskie treści o wartości merytorycznej mniejszej niż gazetka reklamowa z Biedronki powinny być zbanowane.
Ile to fajnych wpisów umyka od użytkowników jak w jednym momencie wszyscy rzucą na mikro. I te idiotyczne clickbaitowe tytuły. W mojej skromnej ;-) opinii można by pomyśleć nad przeprojektowaniem części z wpisami z mikro bo na ten moment wpada tam tylko 5 wpisów, a często coś co jest równie ciekawe, a objętościowo mniejsze nie wpada na główną. Można wyłapać na mikro ale nie każdy tam zagląda :P

Bardzo cenię wpisy ludzi @furious programmingo @Michał Kuliński @Aryman1983 @lion137, @no_solution_found, @vpiotr, @grski, @LukeJL, @TurkucPodjadek i kilku innych, których również czytuję ale zachowam w tajemnicy ;-) - za fajne, merytoryczne wpisy i naprawdę ciekawe, mocne linki.

0

W sumie to ciężka sprawa, bo taki @micfil94 oprócz ewidentnego reklamowania justjoin wrzuca także nieraz ciekawe rzeczy wide wywiad z Afishem, który był mega. Nie banujmy tylko wydzielmy miejsce na takie reklamy innych portali, bo co jak co dzielą się tam jakąś wiedzą(pomijam jakość tej wiedzy)

1

Ja ufam głosowaniom które ludzie dokonują i korzystam głównie z tego co polecili inni (na głównej stronie).
Dlatego nie bardzo widzę jakieś odgórne regulacje w tym względzie.
Niektóre wpisy nawet jeśli reklamowe, to są ciekawe, np. ten o gamedev - na codzień się tym nie zajmuję ale przy kawce w weekend można poczytać czy tym bardziej posłuchać. Albo o jakimś Erlangu (kto go zna?) czy innym FP.

To co bym zmienił to wielkość wpisów - można by zrobić tak jak w niektórych portalach 3 pola:

  • tytuł (ograniczenie tak jak teraz)
  • wprowadzenie (do 133 znaków)
  • treść (bez ograniczeń)

I wyświetlać tylko pierwsze dwa pola na głównej stronie.
Można jeszcze dodać listę w odrębnej sekcji "najświeższe na mikroblogu" - tylko n najnowszych tytułów.

4

Ofert pracy ani szkoleń na pewno tam nie powinno być, raportujcie, to będziemy usuwać.
Ale co złego w prasówce albo linkach do swoich blogów, to trochę nie rozumiem? Jak w całym serwisie pojawiają się różne treści, nie wszystkie trzeba czytać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0