Live stream programming - gdzie i czy warto?

0

Witam,
czy ogląda ktoś z Was streamy z programowania? Jeżeli tak to gdzie i czy znacie jakiś wymiataczy godnych polecenia?

Pozdro:)

2

Programuje średnio 10-12h dziennie i myślałem, że to przesada ale widząc twój post wiem, że są gorsi.

4

@Gynvael Coldwind: robi livestreamy, zwykle dość ciekawe i ma po kilkaset osób na widowni

2

wymiataczy godnych polecenia?

Wymiataczy w czym? W programowaniu czy kodowaniu(=obsłudze edytora)? Widziałem kiedyś tutorial, gdzie gościu dobrze obsługiwał edytor i niby przy okazji można było się nauczyć jak stosował fajne skróty/tricki w edytorze (jakieś niby proste, ale ich wcześniej nie znałem, nie zwróciłem uwagi, że można coś zrobić - nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że mógł być to Wes Bos), natomiast nie jestem pewien, czy podglądając kogoś przy samym kodowaniu, można się od niego nauczyć programowania (zakładając, że ktoś będzie tylko kodował, bez większego komentarza), w końcu programowanie się odbywa w mózgu, a nie w edytorze... (mało tego, niektórzy programiści, o których wiadomo, że np. zrobili dobrą bibliotekę open source, to w edytorze raczej poruszają się słabo, a samo oglądanie ich przy pracy jest nudne - np. stream Dana Abramova kiedyś oglądałem i była to nuda, mimo, że gościu ma ciekawe projekty open source)

Tym niemniej jestem generalnie pozytywnie nastawiony do całej idei (i zawsze sobie obiecuję, że pooglądam jakieś streamy, bo to może być rozwijające, taki wirtualny pair programming, jednak zawsze jak włączam jakiś stream, to mnie to strasznie nudzi)

0

Ja bym po prostu popatrzył jak robią to profesjonaliści, programuje głównie w domu i parę projektów na studiach (studiowałem Automatykę i Robotykę) więc ciekawi mnie jak to wygląda na wyższym poziomie. Z chęcią zobaczę nawet wymiatacza w obsłudze edytora - jeżeli pokaże coś czego nie wiedziałem to nie będzie to czas stracony. Mam nadzieję, że znajdą się też tacy streamerzy, którzy prócz klepania całkiem ciekawie opowiadają co robią i dlaczego tak a nie inaczej.

Dzięki za odpowiedzi:) Wieczorem posiedzę i czegoś ciekawego poszukam, jak wpadnę na coś godnego uwagi to się podzielę.

0

To znak naszych czasów. Teraz się ogląda w Internecie jak ktoś gra, programuje i uprawa seks, zamiast samemu to robić.

0

Znakiem naszych czasów jest wszechobecna zawiść i poczucie wyższości.
Uważam, że możliwość zobaczenia jak programuje ktoś lepszy ode mnie może mnie dużo nauczyć.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1