Moja pasja programowania

0

Mam w tej chwili 72 lat. Amatorsko programowaniem zajmuje się już od lat 80-tych, kiedy sam wykonałem komputer "Cobra" 8 bitowy na Z80A.
Cały czas pisałem programy w Basicu i różnych jego odmianach. Najlepiej znam VB 6.0 . Ponieważ jestem chory na cukrzycę prowadzę stronę www.cukrzycaseniora.szablon.pl poprzez którą rozprowadzam darmowe programy w vb 6.0 i vb 2005. Postanowiłem jednak nauczyć się języka c#, w którym mógłbym pisać dla cukrzyków. Mam już też wykupiony Visual Basic 2005. I mam nadzieję , że mi się to uda.

0

szkoda że na forum nie ma rang, coś w stylu vip , Zasłużony etc. Jestem w podziwie.

0

To się nazywa pasja :) Szacunek.

0

Witam ! Nie widzę sensu jednak zamieszczać tego w tym dziale. Oceny i recenzje były by moim zdaniem lepszym miejscem. Strona moim zdaniem świetna pod względem schludności i prostoty jak i zacny przekaz merytoryczny. Nie podoba mi się jednak, iż część tekstów jest zamieszczona w formie obrazka. O wiele lepiej było by jak by był to tekst czysty. W momencie jak przeglądam tą stroną przez modem jadąc w pociągu troszkę to boli. Gratuluje kontynuowania swojej pasji i wplecenie jej w jakąś misje. Czekam na kolejne projekty, może udostępnisz kod, bo nie wydaje mi się, że programy te mają charakter komercyjny lub posiadają jakieś super tajne algorytmy których pożądają rządy świata ;p ( w przeciwieństwie do super tajnych funkcji PhotoYebatora ;p ).

Pozdrawiam !

0

Bardzo dziękuję za spostrzeżenia i uwagi co do mojej strony. Programy moje udostępniam drogą emailową . Dla mnie lepiej , poniewaz mam wtedy kontakt z cukrzykami. Często są zagubieni w swojej chorobie, szczególnie jak mają słabych lekarzy rodzinnych . Lekarze rodzinni szczególnie ci starsi mają małą wiedzę o tej chorobie.
A co do programów, które wykonałem udostępnie każdemu, tylko nie wiem, jak to zrobić. Słaby jestem w internecie.

0
rommoc39 napisał(a)

A co do programów, które wykonałem udostępnie każdemu, tylko nie wiem, jak to zrobić. Słaby jestem w internecie.

Można to zrobić np. wstawiając plik na tzw. publiczny hosting plików, np. http://hotfile.com/ Po uploadzie dostaje się uniklany link przez który można owy plik ściągnąć.
Wcześniej pliki źródeł należy dodać do tzw. archiwum (RAR, ZIP), aby mieć wszystko w jednym pliku. Polecam darmowy program WinRAR.

:)

0

Myślę, że brakuje zakładki LINKI - z pewnością jest wiele stron WWW adresy których chciałbyś polecić
(teraz już mam pewność, że nie jestem tu najstarszy :-) )

0

Dziękuję za porady, ale jednak wolę przesyłać moje programy w dotychczasowy sposób.Spotyka mnie wtedy wiele satysfakcji z tego, że mogę pomóc. Dam jeden przykład. Poprzez moją stronę zwraca się jedna Pani z prosbą o programy. Piszę też, że te programy są dla jej babci, która jest chora na cukrzycę i ma bardzo wysoki cukier(ponad 300 mg/dl) we krwi.
Przesylam jej programy i po pewnym czasie otrzymuję odpowiedż z podziękowaniem o zmniejszeniu cukru we krwi i o wiele lepszym samopoczuciu jej babci.

0

Można na stronie założyć również system publicznych komentarzy do programów widoczny dla wszystkich, oraz inne osoby będę znały opinie o programie, a więc renomę tychże programów, i z pewnością zachęciły do korzystania i pozostawiania własnych opinii.Nie przeczę jednak, obecna forma jest dopuszczalna - to Twoja strona, jednak jest to metoda jak sprzed 30lat gdy internet był w powijakach ;p Natomiast co do kodu programu - udostępnisz publicznie ? Z wielką chęcią zobaczył bym styl pisania weterana ;p

BTW - Również zaczynam naukę C#, tzn. umiem, ale podstawy, a czas doszkolić się do pisania komercyjnego. Pamiętaj, że Visual Studio Express Edition jest darmowe a moim zdaniem nie odczujesz różnicy między wersją EE a Pro więc nie ma sensu kupować środowisk skoro są darmowe niewiele gorsze do amatorskich zastosować, a i można wykorzystywać je komercyjnie. Jest w tym również wersja Visual Basic 2005 EE, 2008EE oraz 2010EE.

0

W sposób zaproponowany przez użytkownika "lukas_gab" także mógłby Pan kontynuować udostępnianie programu, ale dla chętnych dodatkowo udostępniałby Pan kod źródłowy owych programów.
Jak Pan zapewne wie, program to plik wykonywalny (*.exe) natomiast kod źródłowy jest w plikach stworzonych przez środowisko którego Pan używa.
Ludziom chorym na cukrzycę zależy przede wszystkim na programie (pliku exe) natomiast programistom, którzy byliby ciekawi Pana programów zależy z kolei na plikach z kodem źródłowym.

Należy jednak wspomnieć, że udostępniając kod źródłowy pokazuje Pan swoją pracę "od środka". Aktualnie Pana programy są oparte na licencji Freeware, ponieważ udostępnia Pan programy za darmo wszystkim chętnym, natomiast pomysł użytkownika "lukas_gab" opiera się na licencji "Open SOurce". Tylko od Pana zależy na jakiej licencji wyda Pan swoje programy.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0