[tematy w koszu] Jak to jest?

0

Porządek musi być. Jest też dział kosz, który nie może być pusty. Widzę też regulamin działu Newbie, w którym jest napisane, że tematy mogą być usuwane z dwóch powodów:

1) Temat wątku nie będzie zawierał prefixu jakiego języka się tyczy.
2) Odpowiedź na pytanie będzie w FAQ, artykułach, gotowcach, forum... ogółem - w serwisie 4programmers.net

O ile z pierwszym punktem sprawa jest jasna, to co do drugiego jest troszkę gorzej.
Jest tak: wchodzę w temat, próbuję coś napisać, zatwierdzam i wywala mi błąd. Już wiem, że w czasie pisania temat został przeniesiony do kosza. Powód? Wiadomo, punkt 1 albo 2. Tylko mi nie chce się szukać w jakim temacie był poruszony dokładnie taki sam problem jak ten, na który nie udało mi się odpisać. Jednak skoro powodem odrzucenia nie jest brak języka i opis tematu, to znaczy, że jest to powód drugi i osoba wywalająca wątek odnalazła taki temat w którymś z wymienionych działów (forum, porady...). Skoro tak jest, to nie widzę problemu, żeby dodać taką informację do postu w koszu.
Ogólnie chodzi mi o to, żeby była jasność dlaczego post został wyrzucony. Jest w koszu wiele tematów, które takiego opisu nie mają, ale są też takie, w których wiadomo. Więc jednak się da. A skoro się da i ktoś się fatyguje, żeby coś wywalić, to dobrze by było, żeby się pofatygował, żeby uzasadnić...

0

W sumie czasem [choć nie jest to często] mam rzeczywiście wrażenie zbyt dużego usuwania z Newbie - imho skoro dział i tak sam się czyści, to można ciut więcej zostawiać.. a odpowiadać przecież nie trzeba. Ale to już każdy moderator dostał wolną rękę by podejmować takie decyzje.

0

http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=104839
Dlaczego? Jak ktoś nie skumał jaki język... nie , nie możliwe, problem raczej z tym, że temat pewnie już był.
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=104640
To temat, na który ktoś zaczął coś odpisywać. No i nagle okazało się, że zasługuje jedynie na bycie w koszu. Również brak komentarza moderatora, który usunął.
Powiem krótko: mnie się to nie podoba.<url></url>

0

2 podane przykłady - banalny powód [jest to w regulaminie jak już tak dokładnie chcesz]

1) "C++ i przeglądarka" - temat nie określa merytorycznej zawartości wątku, a takie lecą na pierwszy ogień - co więcej - temat nie ma wiele wspólnego z opisywanym problemem.

2) "POMOCY-Praktyczny kurs Java Marcin Lis - zadania oraz CD-ROM" - znów, temat! Nie oddaje sensu zadań, tylko informuje, że w środku jest kurs.. w środku nie ma kursu, są pytania.. i to właśnie one w skrócie powinny się pojawić w temacie.

Moderator dobrze zrobił usuwając oba wątki. Mam nadzieję, że to jest jasne.

Powiem krótko: nam się nie podoba olewczy stosunek ludzi do tematów i w tym serwisie to tępimy.

0

Do moderacji w tym forum trzeba się przyzwyczaić. Jest ona surowa i taka musi być. Jest to duży serwis. Chwila nieuwagi i mamy burdel. Co chwilę widzę temat typu: jak pokolorować stringgrida. Dlaczego moderator ma usera wyręczać w odpaleniu szukajki forumowej?

0

Jestem za tym, aby calkowicie zrezygnoawc z moderacji tego dzialu. Kasowac tylko w wyjatkowych przypadkach, spam, bluzgi itp.

No bo po co? Sam sie czysci ten dzial, luzdzie przestana narzekac ze kasujemy tematy.

0

Adam - już mówię po co. By nie odzwyczajać użytkowników od panujących zasad w całym serwisie. Skoro tam napisze temat "pomocy!!111eleven" i to przejdzie, to stwierdzi, że tak można i w innym dziale też taki stworzy.

Poza tym, dlaczego mamy zezwalać na leniwość i robić sobie burdel na podwórku. A ludzie nie przestaną narzekać.. bo napiszą gdzie indziej i wtedy się zacznie: "ale tam nie skasowaliście!!".

0

To forum ma specyficzny klimat. Nie spotkałem nigdzie forum, gdzie z taką determinacją poprawia się orty, pilnuje fachowości nie zezwala na spam i wiele innych. Trzeba pamiętać, że w dobie swobodnego dostępu do Internetu ludzie zatracili zdolność samodzielnego wysiłku. Minęły czasy, gdzie młody koder był otoczony książkami i siedział miesiąc nad problemem. Teraz siada się na forum, wkleja rozryczaną gębę i lamentuje się, że zaliczenie za tydzień.

Jak pisałem post wyżej, Moment nieuwagi i mamy burdel. Już widzę wysyp tematów pomocy, pomóżcie i innych kwiatków. Przez to dział newbie stanie się całkowicie nieczytelny i userzy przestaną go odwiedzać.

Mimo iż dział newbie tyczy się początków, musi być traktowany na równi z innymi. Jedyną opcją jaką bym ewentualnie widział to combo z wyborem „czasu życia” wątku, którą sam user ustala (dzień, pięć dni, tydzień, max).

Taka mała metafora. Skupiamy się głównie na językach programowania, które mają ściśle określoną składnię nad którą czuwa kompilator czuwa z faszystowską determinacją. Nie są zezwalane wyjątki, że nie postawię kropki, czy przecinka. Trzymajmy się tych nawyków. Zły temat - kosz. Dzięki temu (być może) kształtujemy w tych co rozpoczynają sumienność, analizę i inne cechy, które programiście są niezbędne.

Reasumując. Nie ułatwiajmy ludziom lenistwa.

//@Dopisane:

Marooned napisał(a)

W sumie czasem [choć nie jest to często] mam rzeczywiście wrażenie zbyt dużego usuwania z Newbie

Ja zauważyłem inny fakt: poziom newbie spadł i to mocno. Pytacze albo nie wiedzą co chcą, albo powiedzą tak, że tarota trzeba stawiać.

0

Ja zauważyłem inny fakt: poziom newbie spadł i to mocno..

a' propos Newbie , czy warto trzymać cos takiego 30 dni ?

http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=104875
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=104921

0

Jak nikt nie będzie odpowiadał, to samo się usunie - w czym problem?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0