Wasze ulubione aplikacje GUI

1

By trochę rozruszać ten dział... Jak w tytule, linkujcie do swoich ulubionych aplikacji z GUI napisanych w czystym Rust. 🦀

Na początek może podsunę program do manipulacji obrazem Simp oraz program do edycji kodu Lapce.

0

Lapce się trochę bawiłem, fajny, szybki, ale jednak:

  • fonty dziwnie wyglądały (macOS), możliwe, że to kwestia wyboru fonta. A może nie tylko? Może coś z renderingiem fontów jest nie tak?
  • nie ma out of the box rzeczy do JSa, takich jakie ma np. VSCode (a nie chciało mi się bawić w konfigurację wtyczek)

ogólnie więc do programowania nie za bardzo jeszcze, ale może dam mu w przyszłości szansę... edytory się rozwijają w końcu i to, że teraz nie jest to gotowe, to nie znaczy, że w przyszłości takie będzie. Poza tym za wcześnie nie ma co używać, bo później mogą i tak porzucić ten projekt. Kiedyś czytałem o Xi editor - takim projekcie w Rust, który miał być ambitny, ale nawet nie zdążyłem tego ściągnąć i czytam, że ubili projekt https://raphlinus.github.io/xi/2020/06/27/xi-retrospective.html

1

Lapce wystartowało w końcówce 2021, rok temu ledwie, także niedociągnięcia domyślam się, że są. Niemniej jak nie porzucą, za jakiś czas może wyjść przyjemny program. Rzeczywiście szybki/a, jak ogólnie wszystko w Rust. Natomiast samemu koduję w micro w terminalu, a to już jest zrobione w Go.

Tak naprawdę z wymienionych przeze mnie używam Simpa. Rzadsze formaty nie wyświetlają się wciąż dobrze, ale poza tym obsługa niezwykle wygodna, a prędkość jakiej dotąd nie widziałem chyba nigdzie.

Chciałoby się napisać coś fajnego z egui, ale przy obecnie rozpoczętych projektach ciężko będzie mi znaleźć na to czas pewnie do końca 2023.

0

To UI jest pisane w czystym Rust czy jest tam jakas domieszka js?

//W sumie nie ważne, znalazłem odpowiedź w repo projektów, w sumie ciekawa rzecz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1