Znam podstawy Pythona- co dalej?

0

Witajcie.

Nauczyłem się podstaw pythona i teraz zastanawiam się co dalej?

Na xtb widziałem ofertę pracy jak Trading Data scientist gdzie wymagali pythona i sql. Więc stwierdziłem, że jak interesuję tradingiem, giełdą i lubię analizować to będzie to coś dla mnie.

Niestety nie zrobiłem dokładnego researchu i pomimo tego, że python jest dobry dla początkujących to nie doczytałem, że służy głównie do machine learning oraz data science gdzie wymagane są całki oraz inna zaawansowana matematyka, z którą sobie pewnie nie poradzę.

W takim wypadku czego uczyć się dalej, aby w miarę szybko znaleźć pracę jako junior? Zastanawiam się nad django oraz algorithmic trading.

Pozdrawiam

1
Kamil Kuczyński napisał(a):

oraz inna zaawansowana matematyka, z którą sobie pewnie nie poradzę.

Matmy się najłatwiej uczyć z Youtube. To game changer jeśli chodzi o naukę matmy. Bo zamiast mieć 1 nauczyciela, to w ciągu godziny możesz mieć ich z 10, więc czego jeden nauczyciel nie potrafi jasno wytłumaczyć, wytłumaczy ci inny. Youtube i matematyka staje się prosta.

W takim wypadku czego uczyć się dalej, aby w miarę szybko znaleźć pracę jako junior?

  • możesz obczaić takie portale jak: Bulldog Job, Indeed, Just Join IT, No Fluff Jobs, Pracuj, a także grupy na FB i zobaczyć, jakie są poszukiwane skille dla Pythonowców i tego się zacząć uczyć
  • Ale musisz być dobrym technicznie i mieć zajawkę do tego, bo jak będziesz robić to od niechcenia i bez polotu, to od razu to wyjdzie.
  • Jeszcze warto ogarnąć napisanie atrakcyjnego CV, wpisać na Linkedin, że umiesz w Pythona, niektórzy też zakładają konta na Github i wrzucają tam swoje projekty, ale mam wrażenie, że często robią to zbyt na siłę
  • No i jednak radziłbym przestać się fiksować na twardych skillach i ćwiczyć te miękkie (np. mówienie po angielsku, autoprezencja, pewność siebie, panowanie nad stresem itp.) po to, żeby łatwiej móc przejść rozmowy rekrutacyjne (gdzie twarde skille to tylko połowa sukcesu)
1

Bibliotekami używanymi w big data są np. Pandas, Tensor Flow, Keras, NumPy. Fajnym ćwiczeniem jest np. TensorFlow i klasyfikację obrazów.

4

Python in 'algorithmic trading' ? mysle ze nie tedy droga tj. Python to zbyt malo aczkolwiek nie mam doświadczenia w branży finansowej/okolo finansowej/fintechowej etc.

Ciekawe co oznacza dokładnie ze znasz podstawy Python-a ?
Mozesz bardziej opisac co umiesz napisac ? Co napisales ? Czy potrafisz stworzyc maly projekt od A do Z ? Czy potrafisz poruszac sie w duzych systemach ?
Czy umiesz pisac unittesty ? Co Cie interesuje ? Albo co Cie na pewno nie interesuje ? / swoja droga takich pytan mozesz tez sie spodziewac na intereview ;p

Jak dla mnie masz 3 'glownie sciezki' w Pythonie:
-web (backend powiedzmy ze jak skupisz sie na Django/FastAPI to wystarczy - zauwazam trend ze sporo firm ucieka z Flaska na rzecz FastAPI dlatego nie wymieniam, dodatkowo czesc firm backendy djangowe probuje dzielic na miikroserwisy czyli w glownej mierze spodziewam sie FastAPI) - mysle ze mikroserwisy itp itd to zbyt duza bariera na wejscie wiec ja bym celowal w klasyke: Python + pytest + Django + PostgreSQL + Docker + Linux

-devops/SRE (tutaj Python sie przydaje ale srodek ciezkosci jest polozony na cos innego) -> cloudy/dockery/k8s/sieci/ web /observabiliity/configuration toole i trzeba miec bardzo szeroko wiedza wokol roznych tematow Python dodatek chyba ze team szuka dobrze kodujacych Devopsow ale raczej nie ma tego duzo i na ogol sa to ludzie lvl Snr bo jednak caly wymagany soft praktycznie zaklepano kwestia konfiguracji i dobrania narzedzi - pisze sie to czego brakuje

-Data Engineer/ML/Data Science - wrzucilem do 1 worka dla uproszczenia bo ta dziedzina jesst mi najmniej znana - ale to mozna podzielic na bardziej 2 kategorie: Data Engineering i DataScience/ML - o tym pierwszym moge powiedziec ze poza Pythonem trzeba byc dobrym z Baz Danych (SQL, Nosql, + toole Airflow, czasem tez trafiaja sie tematy PySpark, Hadoop roznie) w tym drugim nacisk na numpy/pandas matematyke ML ale no i bazy danych.

Ja tak widze taki glowny podzial na dziedziny w Pythonie sa teamy co pisza np. oprogramowanie robotow w Pythonie, pisza jakies algorytmy liczacy efektywnosci wiatrakow, klepia serwisy odpowiadajac za uwierzytelnianie tj. IAM (LDAP, itp td) - po prostu w obrebie roznych zespolow roznie rozklada sie nacisk wymagan i kompetencji ale i tak bym postawil na te 3 glowne "tematy" jesli chodzi o Pythona.

0

Dziękuje za odpowiedź. Pewnie pójdę w web. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1