Pisanie w Pythonie na OI

0

Cześć !
Przygotowuje się na OI język w jakim chciałbym pisać to Python, znam go o wiele lepiej niż C++ (którego nie znam prawie w ogóle), lepiej i szybciej pisze w Pythonie. Niestety pisanie w Pythonie jest dozwolone na OI dopiero od tego roku, wszystkie wcześniejsze zadania były dopasowane do C++ bo jak wiadomo Python jest wolniejszy od C++. Gdy robię zadanie i daję je do sprawdzenia to nawet jak mam wzorcowe rozwiązanie w Pythonie to czasem przekroczę limit czasu albo pamięci (oczywiście rozwiązanie C++ przechodzi bez problemu). Jedyne rozwiązania jakie widzę to albo nauczyć się C++ albo pisać w Pytonie zadania i jeśli przechodzę znaczną część testów to uznawać je jako rozwiązane i sprawdzać czy się nie myliłem, które lepsze ? A może jest jeszcze jakieś rozwiązanie ? Proszę o pomoc

1

Zależy jakie to zadania, ale większość z C++ powinna dać się napisać w pythonie(nie wiem, czy dobrze rozumiem). Jeżeli chciałbyś programować więcej niż te zadania, szukać w programowaniu pracy, zależy od dziedziny, ale bardziej przyszłościowy wydaje się Python.

1

Slyszalem od znajomych ze czasami rozwiazanie nie przechodzilo ale wystarczylo zmienic cout<< na cstdio i nagle banglalo. (*tudziez wylaczyc synchronizacje)

Jesli limity nie bede faktycznie z mysla o Pythonie to pewnie tak sobie to bedzie. Chociaz teoretycznie tylko zlozonosc asomptotyczna powinna sie liczyc.

3

Musisz się nauczyć C++. W takich konkursach używanie Pythona to jak przyjście na biegi w betonowych butach. Czasami dla Pythona dają trochę wyższe limity czasu, ale co z tego jak wąż potrafi być w ciężkich obliczeniach i z 10 razy wolniejszy? Na szczęście większość nieprzyjemności związanych z C++ Cię ominie, nawet wskaźników nie musisz używać.

Poza tym zaprzyjaźnij z STL. To część biblioteki standardowej C++, która powinna Cię szczególnie interesować. Tam pod kopułą masz algorytmy optymalizowane od 20 lat, więc często zamiast implementować coś swojego lepiej zbudować sobie rozwiązanie ze struktur z STL.

A, i no i używaj stdio zamiast iostream. Rzadko, bo rzadko, ale czasem jak jest spory input w zadaniu to te drugie nie wyrabia.

0

A nie pomoże kompilacja skryptu Pythona? Są przecież sposoby.

Pozdrawiam
Radek Głębicki

0
Radosław Głębicki napisał(a):

A nie pomoże kompilacja skryptu Pythona? Są przecież sposoby.

Pozdrawiam
Radek Głębicki

Jak tlumaczymy, ze nawet uzycie iostream zamiast cstdio w C++ potrafi zawalic zadanie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1