Foldery, pliki, konwencja

0

Hej,

Jak to jest w pythonie ze strukturą projektu ? W C# np. dla każdej klasy, struktury, enuma czy tez customowego wyjątku tworzy się nowy plik.cs, ma się takie pliki uporządkowane w folderkach o ładnych nazwach typu Models, Services lub coś innego. Dla każdej klasy można mieć wtedy też po 1 pliku odpowiadającym za testy (z reguły). W internecie próbowałem znaleźć jak to jest w Pythonie, znalazłem różne odpowiedzi ale w większości gdy patrzy się na czyjś kod lub kod kogoś kto prowadzi kurs np. projektu wykorzystując Django - wszystkie widoki są w jednym module Views.py, wszystkie modele są w module Models.py itd itp. Czy u was w pracy (jeśli pracujecie przy użyciu Pythona) też tak to wygląda ? Po wygooglowaniu udało mi się znaleźć między innymi takie wypowiedzi :

Here are some possible reasons:
Python is not exclusively class-based - the natural unit of code decomposition in Python is the module. Modules are just as likely to contain functions (which are first-class objects in Python) as classes. In Java, the unit of decomposition is the class. Hence, Python has one module=one file, and Java has one (public) class=one file.
Python is much more expressive than Java, and if you restrict yourself to one class per file (which Python does not prevent you from doing) you will end up with lots of very small files - more to keep track of with very little benefit.

No i fajnie, jak to wygląda w dużych projektach np. webowych ? Jak programiści w pythonie radzą sobie z np. z przeszukiwaniem starych solucji, solucji po innych zespołach, solucji w których trzeba znaleźć szybko jakąś konkretną klasę ? Nie pytam o sytuacje w której znamy nazwę klasy, tylko o sytuację w której chcemy mieć jakiś punkt zaczepienia. W językach typu Java czy C# po prostu bym poszukał folderu o kojarzącej mi się nazwie, pod nim kolejnego i szybko znalazłbym klasę

0

W kursach mało plików ułatwia przekaz. Te klasy też nie są tam jakoś przesadnie skomplikowane.

Wypowiedzi programistów w Internecie starają się przedstawić własne przekonania jako prawdę objawioną. Dużo małych plików jest ok. Byle ten podział był zasadny. To, że autor wypowiedzi pisałby w wielu plikach kod ściśle zależny od siebie, to nie znaczy, że ktoś inny nie da rady pisać SOLID kodu w Pythonie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1