Web Scraping strony web z logowaniem

0

Cześć,
Jestem kompletnie zielona w kwestii programowania, nigdy nie miałam z tym nic wspólnego. Jednak chciałabym stworzyć coś, co przyśpieszyłoby moją pracę w ogromnym stopniu.
Głowię się nad jedną rzeczą której kompletnie nie potrafię zrobić mimo godzin spędzonych w internecie i na próbach. Chodzi o to żeby jakoś sryptowo otworzyć stronę, następnie zalogować się i po zalogowaniu jest wyszukiwarka. Chciałabym do niej podać dane z pliku txt (kilkadziesiąt rekordów) z wyniku zapisać wszystkie pozycje (wartości wskazanych pól) i wyeksportować je do pliku jako txt czy tam csv.

Dysponuje ktoś może wzorem lub chęcią pomocy przebrnięcia mi przez ten temat? Przyznam szczerze że zawartości internetu nie potrafię przekształcić.

0

Wyloguj się. Następnie otwierasz sobie developer tools w przeglądarce i obserwujesz, jaki request jest wysyłany po wpisaniu loginu i hasła do formularza, będzie to zapewne jakiś POST. W odpowiedzi dostaniejsz pewnie ciastko z sesją, którym będziesz autoryzował dalsze requesty.

Scrapy jest dedykowanym narzędziem do scrapingu w Pythonie, który zrobi większość rzeczy za ciebie. Wykorzystuje się z reguły FormRequest, tak jak tu na przykładzie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1