Problem z zainstalowaniem pygame

0

Najpierw miałem zainstalowanego pythona 3.7. Odinstalowałem go i zainstalowałem 3.8 Ale teraz jak (na uprawnieniach admina) daję:

pip install pygame

to dostaje taki error:
'module' object is not callable

Co muszę zrobić, żeby pygame się zainstalował?

0

Ech, czyli nikt nie wie jak mojemu problemowi zaradzić.... Znaczy, ja poczytałem o tym errorze w necie, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi. Piszą coś o nazwie modułu identycznej jak nazwa klasy, ale ja przecież nie stworzyłem żadnego pliku i żadnej klasy, więc to chyba zły trop. Ja po prostu chciałem na nowym pythonie zainstalować pygame. To wszystko.

0

Instalacja (w konsoli) przebiegła poprawnie?

0

Tzn. dostałem info, że powinienem pip zaktualizować. No to zaktualizowałem, ale właśnie w konsoli dostaje owy error, gdy daje:

pip install pygame
0

Uaktualnij setuptools, Spróbuj sudo pip install pygame, albo pip3 install pygame - jak nie będzie to trzeba go zainstalować: sudo apt-get install python3-pip.

0

@lion137: Sory, ale jak to "sudo"? Czy "sudo" nie jest poleceniem linuxowym? Bo mnie chodzi o instalację w win 10.

1

Nie wiem co tam Masz, to Zrób to po windowsowemu.

0

Ściągnij pygame‑1.9.6‑cp38‑cp38‑win32.whl lub pygame‑1.9.6‑cp38‑cp38‑win_amd64.whl (w zależności od tego, co potrzebujesz) ze strony pythonlibs i zainstaluj.

pip install pygame‑1.9.6‑cp38‑cp38‑win_amd64.whl
0

2019-10-22 21:26

[...] dostaje taki error [...]

2019-10-22 22:01

Ech, czyli nikt nie wie jak mojemu problemowi zaradzić....

Serio, 30 minut i już muszą być gotowe odpowiedzi na talerzu? Bez przesady :P

Co do ściągania wheels czy eggs na piechotę i instalowania z palucha - na dłuższą metę to trochę rak, bo robi się bałagan i dziabanina, potem chcesz to odtworzyć na innym środowisku i okazuje się, że połowę paczek trzeba ściągać ręcznie bo instalować bezpośrednio tego co jest w pypi czy w innym repo się nie uda.

Z moich doświadczeń z poskramianiem Pythona pod Windowsem mogę Ci powiedzieć, że gdzie pip nie może, tam condę pośle ;) Z wieloma różnymi paczkami są jaja, gdy instaluje się je pipem na Windowsie, a te same paczki z conda instalują się od strzału.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1