Wysyłanie i odbieranie danych w pythonie

0

Witam. Wysyłam dane z arudino na adres modułu esp8266, i odczytuje je poprzez ten kod:
from urllib.request import urlopen

link = "http://192.168.43.85/"

f = urlopen(link)
myfile = f.read()
print(myfile)

Jestem jednak laikiem i potrzebuje aby z pythona mógł wysyłać również jakies dane na http aby esp8266 mógł je odczytać. Nie wiem kompletnie jak to zrobić, słyszałęm o json ale nie wiem czy oferuje on wymiane informacji w dwie strny i jak to zrobić jeśli tak.
Proszę o pomoc ;)

0

Wszystko zależy od tego co dokładnie chcesz wysłać (co masz na myśli mówiąc "dane") i co później z tymi danymi robić.. Ja mam podobny projekt z arduino zrobiony i działa to fajnie, stabilnie, a mianowicie:

  1. Arduino robi sobie odczyty z jakichś tam czujników i formułuje zapytanie POST do zdalnego serwera http takie jak np: tmp1=$var&tmp2
  2. Po stronie serwera działa sobie aplikacja, która po odebraniu requestu POST, pobiera wartości zmiennych z requestu i ładuje je do zmiennych lokalny a potem do bazy danych SQL na serwerze.Oczywiście po odebraniu danych z POST, następuje walidacja tych danych, żeby jakiegoś strzału w stopę sobie nie zrobić (w końcu POST-a może wysłać każdy).
  3. Apka po stronie serwera, pobiera odpowiednie kolumny z bazy danych i ładnie jest wyświetla.

Imo nie ma tu potrzeby użycia pythona w ogóle. Całość to natywny kod Arduino (C/C++) i trochę PHP + MYSQL po stronie serwera. Dodam, że o tyle o ile w C/C++ coś tam kiedyś tam programowałem, to na PHP nie znam się kompletnie, a napisanie całej aplikacji po stronie serwera zajęło mi kilka godzin. Wystarczy prosty tutorial z PHP (przy czym trzeba pamiętać aby w sensowny sposób walidować dane, żeby nie zrobić sobie jakiegoś tam SQLInjection).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1