Pomoc w wyborze web frameworka

Odpowiedz Nowy wątek
2019-01-11 09:51
damag
0

Cześć , w ramach pracy magisterskiej wykonuje pewne obliczenia w Pythonie korzystajac z pakietów numpy, scipy. Promotor poprosil mnie aby na koniec wszystkich pomiarów robic podsumowanie / generowac raport. Z racji ze jest tam duzo wykresow o roznych rozdzielczościach chciałbym zeby w raporcie była mozliwość przyblizania wykresów itp. Do tego celu zastosowalem bokeh i działa. Chciałbym zapytać jakiego frameworka najlepiej uzyac do wywtorzenia takiego dokumentu html? bo jest ich sporo, nie wiem czy flask, django, pyramid czy jinja2. Bo poza wykresami chcialbym tez miec w rapocie pare tabelek i opisow .

Pozostało 580 znaków

2019-01-11 10:49
1

Pewnie Django najbardziej popularny to i najwięcej fliczerów do niego, a w razie jakiś problemów najwięcej tematów do przejrzenia w necie.


Pozostało 580 znaków

2019-01-11 11:12
Smutny Kura
0

Zobacz sobie kilka projektów zrobionych w każdym z tych frameworkow i zdecyduj, która forma najbardziej ci odpowiada

Pozostało 580 znaków

2019-01-11 11:37
1

Web frameworki służą do pisania web serwerów generujących HTML na żądanie HTTP. Z tego co zrozumiałem u ciebie nie ma żądań HTTP tylko po prostu ręcznie odpalasz generowanie raportu. W takim razie zamiast web frameworka potrzeba ci template engine albo konwerter np Latex do HTML czy coś w ten deseń. Tak mi się wydaje :)


"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.

Pozostało 580 znaków

2019-01-11 11:52
damag
0

Właśnie tak jak napisał Wibowit. Ręcznie chciałbym odpalac na koncu programu pythona otwarcie tego raportu po badaniach. To w takim razie takim template engine jest jinja2 z tego co sie orientowalem i to by pasowało, ale chcialem zapytac bo słyszalem ze jak python ,web, html to django , flask sie najlepiej nadaja. Dzieki za rady wszystkim.

Pozostało 580 znaków

2019-01-14 03:25
0

Czemu nie wykorzystać notebook z jupytera albo coś w stylu Shiny dla R. RMarkdown też chyba wspierał pythona?

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0