Pomoc w wyborze web frameworka

0

Cześć , w ramach pracy magisterskiej wykonuje pewne obliczenia w Pythonie korzystajac z pakietów numpy, scipy. Promotor poprosil mnie aby na koniec wszystkich pomiarów robic podsumowanie / generowac raport. Z racji ze jest tam duzo wykresow o roznych rozdzielczościach chciałbym zeby w raporcie była mozliwość przyblizania wykresów itp. Do tego celu zastosowalem bokeh i działa. Chciałbym zapytać jakiego frameworka najlepiej uzyac do wywtorzenia takiego dokumentu html? bo jest ich sporo, nie wiem czy flask, django, pyramid czy jinja2. Bo poza wykresami chcialbym tez miec w rapocie pare tabelek i opisow .

1

Pewnie Django najbardziej popularny to i najwięcej fliczerów do niego, a w razie jakiś problemów najwięcej tematów do przejrzenia w necie.

0

Zobacz sobie kilka projektów zrobionych w każdym z tych frameworkow i zdecyduj, która forma najbardziej ci odpowiada

1

Web frameworki służą do pisania web serwerów generujących HTML na żądanie HTTP. Z tego co zrozumiałem u ciebie nie ma żądań HTTP tylko po prostu ręcznie odpalasz generowanie raportu. W takim razie zamiast web frameworka potrzeba ci template engine albo konwerter np Latex do HTML czy coś w ten deseń. Tak mi się wydaje :)

0

Właśnie tak jak napisał Wibowit. Ręcznie chciałbym odpalac na koncu programu pythona otwarcie tego raportu po badaniach. To w takim razie takim template engine jest jinja2 z tego co sie orientowalem i to by pasowało, ale chcialem zapytac bo słyszalem ze jak python ,web, html to django , flask sie najlepiej nadaja. Dzieki za rady wszystkim.

0

Czemu nie wykorzystać notebook z jupytera albo coś w stylu Shiny dla R. RMarkdown też chyba wspierał pythona?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0